$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Giresun Kültür Merkezi eksikliktir

Mimarlar Odası Giresun Şubesi, boş ve atıl durumda bulunan eski SGK Hastanesi arsasının bir bölümü Giresun Kültür Merkezi arsası olarak düzenlenmesini ve proje çalışmasının da bu arsaya göre yapılmalısını önerdi.

Giresun Kültür Merkezi eksikliktir
  • 16.06.2020
  • 1.867 kez okundu
Reklam

Odadan yapılan açıklamada, bir türlü çözümlenemeyen Giresun Kültür Merkezi ile ilgili daha önce yaptıkları çağrıyı tekrarladıkları belirtildi.

“Küresel bir salgının yaşandığı bu günlerde yeni normallere alışmaya çalışırken, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yatırım programlarında uzun zamandır yer almasına rağmen, uygun arsa ve proje çalışmaları istenilen nitelikte çözümlenemeyen Giresun Kültür Merkezi arsası ile ilgili olarak 2018 yılında yaptığımız çağrıyı tekrar hatırlatmak istiyoruz” denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Daha fazla zaman kaybedilmeden, Teyyaredüzü Mahallesinde boş ve atıl durumda bulunan yaklaşık 22 bin metrekare alanlı eski SGK Hastanesi arsasının bir bölümü Giresun Kültür Merkezi arsası olarak düzenlenmeli ve proje çalışmaları bu arsaya göre yapılmalıdır.

Söz konusu arsanın bir bölümünün Giresun Kültür Merkezi arsası olarak değerlendirilmesi halinde, istenilen nitelikte ve kapasitede, her türlü ulaşıma uygun, otopark ve çevre düzenlemesi sorunu yaşanmayacak bir Kültür Merkezi Kompleksi yapılması mümkün olacaktır. Bu nedenle, eski SGK Hastanesi arsanın bir bölümünün Giresun Kültür Merkezi arsası olarak değerlendirilmesi ile ilgili çalışmaların bir an önce sonuçlandırılarak kentimizin bu büyük eksikliğinin giderilmesi gerekmektedir.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ