$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

Giresun geleceğe nefes verdi

Giresun’da yurt genelinde başlatılan “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” programı kapsamında, Giresun’da fidan dikim etkinliği yapıldı. Gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil Türkiye için 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen program kapsamında, Giresun’da 62 ayrı noktada yaklaşık 116 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Giresun geleceğe nefes verdi
  • 12.11.2019
  • 426 kez okundu
Reklam

Vali Harun Sarıfakıoğulları, AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Ala, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Osman Öden, Bulancak Kaymakamı Ali İkram Tuna, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, davetliler ve öğrencilerin katılımıyla yapılan etkinlikte konuşan Giresun Orman Bölge Müdürü Ahmet Güneş, Giresun il genelinde 62 lokasyonda 115 bin 928 fidanı toprakla buluşturacaklarını kaydetti. Güneş, “Giresun Orman Bölge Müdürlüğü olarak ilimizde her yıl ortalama 2.000 sahada ağaçlandırma, toprak muhafaza, erozyon kontrol çalışması yapılmakta ve bu çalışmalar kapsamında yaklaşık olarak 2 milyon adet fidan dikimi gerçekleştirilmektedir” dedi. Vali Harun Sarıfakıoğulları, “Hedefimiz daha yeşil bir Türkiye. Hedefimiz kişi başına düşen yeşil alanın daha fazla olması ve gelecek nesillere daha fazla yeşil alan bırakmak” diye konuştu.

Vali Harun Sarıfakıoğulları, “Bütün vilayetlerimizde olduğu gibi ilimizde de 11 milyon fidan 2023 noktada toprakla buluşacak ve Bulancak’ta şu an 8 bin fidanı toprakla buluşturacağız. Yine yaklaşık 116 bin fidan bugün ilimizde toprakla buluşmuş olacak. Memleketimizin daha yeşil, daha mamur, daha verimli olması adına bir çığır açan Sayın Cumhurbaşkanımıza şükran ve minnet duygularımız ifade etmek istiyorum. Yine ağaçlandırma ve fidanların toprakla buluşması noktasında emeklerini esirgemeyen canla başla gece gündüz çalışan orman idaremizden, başta Sayın Bakanımız, Genel Müdürler ve Bölge Müdürler olmak üzere bütün çalışanlarına da teşekkür etmek istiyorum. Hedefimiz daha yeşil bir Türkiye. Hedefimiz kişi başına düşen yeşil alanın daha fazla olması ve gelecek nesillere daha fazla yeşil alan bırakmak. Bu hepimizin görevi. Vatan sevgisinin, millet sevgisinin, bayrak sevgisinin bir tezahürünü gerçekleştireceğiz. Eğer vatanımıza milletimize bayrağımıza sımsıkı sarılıp daha fazla mamur ve yeşil olması adına adımlar atacağız. O nedenle bugün binlerce kişinin bir araya gelmesini çok önemli görüyorum. Bizler bugün fidanları toprakla buluşturacağız ama onları koruyacak olan, onları torunlarımıza kavuşturacak olan sizlersiniz. Hem fidanlarımızı dikeceğiz hem de büyümesine vesile olacağız. İlgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileriyle beraber böyle hayırlı bir çalışmaya aracı olduğunuz için, vesile olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ