$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

GİRESUN BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLADI

GİRESUN BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLADI
  • 12.06.2019
  • 440 kez okundu
Reklam

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018-2019 eğitim öğretim yılında öğrencilerin hazırladığı TÜBİTAK programları ile ulusal ve uluslararası yarışmalarda yer alan projelerinin sergilendiği “2019 Bilim Şenliği” nin açılış töreni, vali Harun Sarıfakıoğulları’nın da katılımıyla dün Atatürk Meydanı’nda yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından davetliler huzurunda halk oyunlarının sergilendiği Şenliğin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu; Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonunda, öğrencilerin bilgi ve becerilerinin etkinliklerle güçlendirilmesinin hedef alındığını belirterek,  “2023 Eğitim Vizyonunda kalıcı öğrenme için okul dışı ve sınıf dışı öğrenme ortamlarının zenginleştirilmesi, Yenilenen öğretim programlarının proje temelli olması, yaparak- yaşayarak öğrenme ortamlarının sağlanması ve geliştirilmesi temel unsur olarak ortaya çıkmaktadır.  Bu kapsamda, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilerimiz, TÜBİTAK programları başta olmak üzere ulusal ve uluslararası proje faaliyetlerinde yer almaktadır. Bu sayede öğrencilerimizin, kazandıkları bilgi ve becerileri kullanarak, bilimsel yolla problem çözme yeteneklerini geliştirmeleri, bilgiyi üretme, çoğaltma ve paylaşmaları hedeflenmektedir. Bugün açılışını gerçekleştireceğimiz Bilim Şenliğiyle, öğrencilerimizin yıl boyunca yaptıkları çalışmalarda ortaya çıkan eserleri vatandaşlarımıza sunarak, bilginin toplum ile buluşturulmasını, bilim kültürünün toplumca benimsenmesini, bilginin etkileşimli ve görsel uygulamalarla ge­niş kesimlere yaygınlaştırılmasını amaçlamaktayız” dedi.

Konuşmanın ardından Bilim Şenliğinin açılış kurdelesi, Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ve katılımcılar tarafından kesildi.

Vali Sarıfakıoğulları beraberindekilerle birlikte çalışmaların yer aldığı stantları tek tek ziyaret ederek incelemelerde bulunurken, projeleri hazırlayan öğrenci ve öğretmenlerle ayrı ayrı sohbet etti ve projeleri hakkında bilgi aldı.

Bilim Şenliğinde Stantlarda; 2018-2019 eğitim öğretim yılında ortaokul ve lise öğrencileri tarafından gerçekleştirilen TÜBİTAK Araştırma projeleri ile ulusal ve uluslararası yarışmalara katılan projelerden;

TÜBİTAK 2204 LİSE SAMSUN SERGİSİ KATILAN: 8 proje

TÜBİTAK 2204 ORTAOKUL SAMSUN SERGİSİNE KATILAN: 4 proje

TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARLARI KAPSAMINDAKİ: 8 proje

“ATIK MI ATTIK MI” İSİMLİ YEREL PROJEMİZDE YER ALAN: 3 proje

“EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER ÇALIŞTAYI”MIZDA YER ALAN: 2 proje

BAKANLIKCA YAPILAN YARIŞMALARDA DERECEYE GİREN: 7 proje olmak üzere, toplam 32 proje ve çalışma, hazırlanan çadırlarda sergileniyor.

Giresun Bilim Şenliğinde sergilenen çalışmalar, 11-12 Haziran 2019 tarihlerinde iki gün boyunca vatandaşlarımızın ziyaretine açık olacak.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%