$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Giresun Belediyesi sabote mi ediliyor?

Geçmiş 10 yıllık dönemde iflasın eşiğindeki bir enkaz yığınına dönüştürülen Giresun Belediyesi’nin, Aytekin Şenlikoğlu tarafından yeniden ayağa kalkmasını ve Giresun’a yapılmaya başlanan devasa yatırımları içine sindiremeyenler, akla hayale gelmeyecek senaryolarla belediye yönetimini yıpratmaya çalışıyor!

Giresun Belediyesi sabote mi ediliyor?
  • 18.05.2020
  • 685 kez okundu
Reklam

Giresun Belediyesi’nde Aytekin Şenlikoğlu döneminde başlayan büyük değişim ve dönüşüm birilerini fazlasıyla rahatsız etti.

Geçmiş 10 yılda bütün birikimlerini yitirmiş, tüm gayrimenkullerini satmış, borç batağına saplanmış, personellerine maaş dahi ödeyemeyen iflasın eşiğindeki belediyeyi önce ayağındaki prangalardan kurtaran Şenlikoğlu, bunu yaparken de vicdanının sesini dinleyerek belediyede komple bir yapılanmaya gitmedi. Şenlikoğlu, geçmiş yönetim tarafından alınmış yüzlerce istihdam fazlası personellere dokunmadan onlara ikinci bir şans daha verdi. Ancak bu şansı istenilen şekilde değerlendiremeyen bazı personeller, her fırsatta Giresun Belediyesi’ni zor durumda bırakacak ortamlar hazırladı.

Buna son örnek Giresun Kalesi’nde yaşanan ve kabul edilmesi mümkün olmayan çöp kovasına Türk Bayrağı resmi konulması olayı oldu. Belediye Başkanı Şenlikoğlu, tamamen kendi bilgisi dışında gelişen olayı duyar duymaz maksadını aşmış bu girişime anında müdahale etti, hemen yapılan işin düzeltilmesini sağladı ve bunu yapanlar hakkında derhal soruşturma başlatılması talimatını verdi. Ayrıca bu durum anında kamuoyu bilgilendirilerek belediyenin sosyal medya hesabından paylaşıldı.

Ancak yaşanan hadise Giresun Belediyesi’ni eleştirmek için pusuda bekleyenleri hemen harekete geçirdi. Geçmişte Keşap Durağı’na, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Muhafız Alayı Komutanı ve Kurtuluş Savaşı Kahramanı Topal Osman’ın yıktırdığı Çan Kulesi’ni yapanlara tek kelime etmeyip, birde o Çan Kulesi önünde gururla hatıra fotoğrafı çektirenlerin şimdi bir anda en büyük vatansever kesilmesi hiç samimi bulunmadı ve büyük tepki çekti!

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar Can dedi ki:

    Yahu bir tane devasa proje göster. Üretime dayalı halka menfeat ne yapılmış

YORUM YAZ