$ DOLAR → Alış: 7,91 / Satış: 7,94
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

Giresun 2. OSB hakkında bilgi verdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Bakan Varank, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na video konferans yöntemiyle katıldı.

Giresun 2. OSB hakkında bilgi verdi
  • 03.10.2020
  • 214 kez okundu
Reklam

Toplantıda, OSB’lerin sorunları ve çözüm önerileri ile covit 19 sonrası OSB’lerde yol haritası ele alındı. Toplantıya katılan Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mete Bahadır Yılmaz, Bakan Varank’a Giresun 2. OSB’nin son durumu hakkında bilgi aktardı.

GELİŞMİŞLİK ENDEKSİ

Bakan Varank, tüm il ve ilçelerin sosyo-ekonomik gelişmişlik endekslerinin güncellendiğini anlatarak, “Yeni sistemle birlikte; İllerin gelişmişlik endeksi daha düşük ilçelerinde yapılacak yatırımlar, bir alt bölge desteklerinden faydalanabilecek. Eğer bu yatırımlar, o ilçenin organize sanayi bölgelerinde yapılıyorsa, işte o zaman doğrudan 2 alt bölge teşviğinden yararlanabilecek.” açıklamasında bulundu.

İLAVE SGK İSTİHDAM DESTEĞİ

Yapılan reformun sadece ilçe bazlı teşviklerle de sınırlı olmadığını anlatan Varank, emek yoğun yatırımlarda yatırımcıya vergi indirimi desteği yerine, ilave SGK istihdam desteği talep etme hakkının da verildiğini ifade etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%