$ DOLAR → Alış: 6,03 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

GEZ PROJESİ HIZ KAZANDI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Giresun İl Koordinatörlüğü sekretaryasında gerçekleştirilecek olan “Güneş enerji santralleri” projesi paydaşlarından Giresun Üniversitesi projenin fizibilitesinde önemli bir rol alacak. DOKA kaynaklı yürütülecek olan GEZ projesi kapsamında kurumlara % 100 hibe desteği sağlanacak. 

GEZ PROJESİ HIZ KAZANDI
  • 23.11.2018
  • 470 kez okundu
Reklam

İl Koordinatörü Serdar Kurşun, Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun’u ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdi.

İl Koordinatörü Kurşun konuyla ilgili şunları kaydetti;

“Valimiz genel bir değerlendirmesinden sonra, muhtemelen önümüzdeki sene yenilebilir enerji yatırımlarında kamu kurumlarına TKDK ‘nın sağlayacağı % 100 hibe katkısıyla güneş enerji santrallerinin kurulması için şahıs ve şirketlerin yanında kamu kurumlarımızın da yatırım yapabileceği planlı GES alanlarının tespit edilmesi ve bu alanların trafo boşluğu, hat kalınlığı vb. alt yapı hizmetlerinin tanımlanarak ve tamamlanarak yatırıma açılması için fizibilite projesinin hazırlanması yönünde vermiş olduğu talimat üzere 13 Kasım tarihinde Kurumumuz binasında yapılan çalıştay sonucunda sekretaryası TKDK İl Koordinatörlüğümüzce üstlendiğimiz planlı GES projesinin proje ortaklarının belirlenmesi için bir dizi görüşmeler yaptık. Valiliğimizin himayesinde devam eden bu çalışmalarımızda proje sahipliğini Giresun Üniversitesi Rektörlüğümüze teklif ettik. Kendileri teklifimizi kabul ettiler.”

Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun ise, “Valiliğimiz himayesinde devam eden İlimizde Planlı GES Bölgesi’nin kurulması için yapılacak fizibilite proje sahipliğinin Giresun Üniversitemize teklif edilmesinden, bu konudaki teveccühlerinden dolayı proje ortaklarına teşekkür ediyorum. Enerji meselesinin dünyada bütün dengeleri değiştirecek kadar önemli bir meseledir. Yerel imkanlarla bağımsız bir şekilde bu yatırımların yapılması için Üniversite olarak her türlü desteği vermeye hazırız. İlimiz için çok önemli bir atılım olduğunu düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ