$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

GESOB’dan Limana veryansın!

Giresun Kahveciler ve Otelciler Odası Başkanı Ayhan, Giresun liman işletmenin Giresun’u kandırdığını, akıllı depo diye patlayan depo yaptıklarını kaydetti. Limana mantar gibi depo inşa edildiğini belirten Ayhan, “bu firma bu gücü kimden alıyor?” diye sordu.

GESOB’dan Limana veryansın!
  • 05.07.2019
  • 856 kez okundu
Reklam

Giresun Kahveciler ve Otelciler Odası Başkanı Ercan Ayhan, limanla ilgili verilen sözlerin havada kaldığını belirterek, “Giresun ekonomisine katkı sağlayacaklardı, en az 500 kişi istihdam edeceklerdi.  Şu anda çalışan kişi sayısı 100 kişi civarında. Akıllı depo dediler, patlayan depo yaptılar. Yükleme boşaltma yapılırken çevreye toz saçılmayacak dediler, buğday tozları havada uçuşuyor. Vakumlama sistemi yapmadılar. Giresun’u dikkate almıyorlar. Dikkate alsalardı vakumlama sistemini yaparlardı. Bu olumsuzluklara ve buğday tozunun Giresun’a yayılmasına kimler göz yumuyor? Bununla ilgili kamu, kurum ve kuruluşların gerekli denetimleri yapmaları gerekiyor. Liman girişine kadar depo yapılacağı söylenirken, limanın tamamına depo yapıyorlar. Bu izni kimden aldılar? Yasal izin ve süreçleri nelerdir? Fakirin, fukaranın yayladaki evleri yıkılırken, Giresun limanında her gün mantar biter gibi buğday deposu yapılıyor. Bu gücü kimden alıyorlar? Giresun’da yetkililer uyuyor mu?” dedi.

Zamanında Giresun’un önü açısın diye eski İşbankası bulunduğu alanı kamulaştırmak için yıllarca istimlak parası aranıldığını hatırlatan Ayhan şunları söyledi;

“Şimdi o günler unutuldu ve kendi ellerimizle Giresun’un önüne set kurmaya devam ediyoruz. Yarın bir yönetim anlayışı daha gelir ve yıllarca o depoları yıkmak için uğraşır ama kaybeden hep Giresun olur. Giresun kaderiyle oynanmasına bundan sonra müsaade etmeyeceğiz. Etkili ve yetkili insanlar artık görevini lakıyla yapması gerekiyor. Giresun liman işletmesi Giresun’u kandırıyor.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%