$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Gençlerin Girişimcilik Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi

Milli Eğitim Müdürlüğü ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ve Genç Başarı Eğitim Vakfı arasındaki “Çocuklar ve Gençler Arasında Girişimcilik Bilincini Yaygınlaştırma İşbirliği Protokolü” kapsamındaki “Gençlerin Girişimcilik Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi” Çalıştayı, Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlendi.

Gençlerin Girişimcilik Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi
  • 26.11.2019
  • 305 kez okundu
Reklam

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, çalıştayda, “Bu programla toplumun geleceğini oluşturan çocuklarımızın ve gençlerimizin; tüketim alışkanlıkları, girişimcilik, kariyer ve finans yönetimi gibi konularda bilgilendirilmeleri, okuldaki kazanımları yanında meslek seçimlerinde onlara ışık tutarak, hem başarılı bir birey olmalarına, hem de iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelik insan kaynağının artırılmasına katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Bugün çalıştayda yer alarak, öğrencilerimize gelişim süreçlerinde rehberlik etme gayesinde olan öğretmen arkadaşlarla bir aradayız. İlimizden 40 ve komşu ilimiz Ordu’dan 40 olmak üzere toplam 80 öğretmenimizden, projenin okullarımızda yaygınlaştırılmasını ve yukarıda belirtilen amaçlara uygun faaliyetler gerçekleştirmelerini beklemekteyiz. Her projede olduğu gibi bu projenin de en önemli ayağı yaygınlaştırmadır. Bu bağlamda alanda yapacağınız çalışmalar projenin başarısını ortaya koyacaktır. Bu vesileyle iki gün sürecek çalıştayımızı gerçekleştirmek üzere aramızda bulunan Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ve Genç Başarı Eğitim Vakfı temsilcileri ile öğretmenlerimize hoş geldiniz derken, çalışmalarınızda şimdiden başarılar dilerim” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ