$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Genç bisikletçi Ömer tecrübelerini paylaştı

Genç bisikletçi Ömer tecrübelerini paylaştı
  • 20.09.2019
  • 460 kez okundu
Reklam

Bulancak Belediyesi tarafından sürdürülen Avrupa Hareketlilik Haftası Perşembe günü etkinlikleri ile devam etti. Etkinlik programı kapsamında, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak Temsilciliğinde gerçekleşen “Gençlerle Bisiklet Söyleşisi”nde, genç bisikletçi Ömer Şamil Ayvaz, Afyonkarahisar’da bulunan Giresun Şehitliğine yaptığı yolculuk maceralarını ve tecrübelerini paylaştı.
Bu yıl 30 Ağustos’ta, Giresun Şehitliğinde yapılan anma törenlerine, Giresun Belediyesi’nin sponsorluğunda, bisikletiyle 10 günde ulaşan genç bisikletçi Ayvaz, burada yatan şehitlerin köylerinden aldığı toprakları şehitlerin kabirleriyle buluşturdu. Farklı ve anlamlı bir macera olan Afyonkarahisar

Giresun Şehitliği turunun tecrübeleriyle yeni projelere pedal çevireceğini ifade eden Ayvaz, gençlere hayallerinin peşinden koşmalarını ve bunun için çaba göstermelerini tavsiye etti. Görsel sunum ve anlatımlarının ardından soruları da cevaplayan Ayvaz, bisikletin hayat tarzı olarak tercih edilebilecek en güzel araçlardan biri olduğunu ve herkesin kullanması gerektiğini söyledi.
Yine söyleşide konuşan Bulancak Bisiklet Topluluğu üyesi ve Sosyolog Uğur Emecen, bisikletin önemli bir farkındalık aracı olduğunu, bisiklet kullanmanın sağlık başta olmak üzere, sosyalleşme anlamında da birçok faydasının olduğuna dikkat çekti. Toplantıya katılan gençlere ve paydaşlara teşekkür eden TÜGVA Bulancak Başkanı Ubeydullah Göktekin ise; gençlerin faydalı bilgilerle donanması ve güzel faaliyetlerle meşgul olması vakfımızın temel anacıdır. Bu akşam da güzel ve faydalı bir akşam oldu. Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklere paydaş olduğumuz için mutlu olduk diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ