$ DOLAR → Alış: 5,76 / Satış: 5,78
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

‘GELENEKSEL SANATLAR SERGİSİ’ BEĞENİYE SUNULDU

Giresun Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Geleneksel Sanatlar Topluluğunun, Gençlik ve Spor Bakanlığı – Geleneksel Sanatlar Gençlerle Buluşuyor projesi kapsamında hazırladıkları “Geleneksel Sanatlar Sergisi” Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un katılımıyla açıldı.

‘GELENEKSEL SANATLAR SERGİSİ’ BEĞENİYE SUNULDU
  • 05.01.2019
  • 599 kez okundu
Reklam

Geleneksel Sanatlar Topluluğu Başkanı ve Proje Koordinatörü Musa Mert, geleneksel sanatlara dikkat çekebilmek adına bu projede yer aldıklarını belirterek, yoğun bir hazırlık döneminin ardından çok güzel eserlerin ortaya çıktığını söyledi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen proje kapsamında ortaya çıkan eserleri meraklılarıyla buluşturacakları sergisinin açılışını yapıyor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Mert, kendilerine destek veren Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun’a ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Giresun İl Müdürlüğüne teşekkür ederek sözlerini noktaladı. Daha sonra söz alan Topluluk Akademik Danışmanı Arş. Gör. Faruk Narmanlı, projeye destek veren Rektör Coşkun ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür ederken, projede yer alan öğrencileri de ortaya koyduklarını güzel çalışmalardan ötürü tebrik etti.

Rektör Coşkun ise,  Üniversitelerin en önemli işlevleri arasında, kültürel değerlerin korunmasına katkı sağlamayı da sayabileceklerini belirterek, gençleri geleneksel sanatlarla buluşturan “Geleneksel Sanatlar Gençlerle Buluşuyor” projesinde yer alanlara teşekkür etti. İslami İlimler Fakültesi öğrencilerinin emek harcayarak bir birinden güzel eserler hazırladıklarını belirten Coşkun konuşmalarının ardından, açılış kurdelesi kesildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ