$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,80 / Satış: 7,83

Gelen yolculara sağlık taraması yapılıyor

Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında ortaya çıkan ve kısa sürede Dünyayı etkisi altına alan, Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi olarak ilan edilen (COVID -19) Korona virüsle mücadele kapsamında İlimizde hayata geçirilen önlemler arttırıldı.

Gelen yolculara sağlık taraması yapılıyor
  • 26.03.2020
  • 602 kez okundu
Reklam

Alınan önlemler kapsamında, Giresun Merkez Erikliman Uygulama Kontrol Noktasında; İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından İl Sağlık Müdürlüğü ile koordinasyon halinde, özellikle hemşehrilerimizin yoğun olarak yaşadığı illerden ( İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir vb.) Giresun’a yolcu taşıyan tüm otobüsler durdurularak sağlık personeli tarafından ateş ölçerlerle sağlık taramasından geçiriliyor.

Yine, yol kontrol noktasında otobüs dışındaki ticari ve özel araçlar da trafik yoğunluğuna göre durdurularak, araçlarda bulunan yolcular sağlık kontrollerinden geçirilmekte ayrıca aynı güzergah üzerinden Ordu-Giresun Hava Limanından HAVAŞ ile ilimize gelen yolcuların da sağlık taraması kontrol noktalarında yapılmaktadır.

İl dışından gelen yolculara kontrol noktalarında, 14 gün boyunca kesinlikle ikametgahlarından dışarı çıkmamaları konusunda uyarılar yapıldıktan sonra kimlik bilgileri alınarak adresleri gidecekleri yerdeki Kaymakamlıklar ile köy ve mahalle muhtarlarına bildirilmektedir.

İlçelerde de aynı şekilde kontroller, İlçe Kaymakamlarının takip ve denetiminde oluşturulan kontrol noktalarında yapılmakta olup, belediye ve köylerdeki cami hoparlörleri ile jandarma ve polis devriye araçlarından yapılan anonslarla, başka illerden gelen vatandaşlarımıza yönelik, 14 gün boyunca dışarı çıkmamaları ve başka kişilerle temas etmemeleri konusunda uyarılar yapılıyor.

Başka illerden ilimize gelen vatandaşların takip ve kontrolleri, kolluk kuvvetlerimiz, sağlık görevlilerimiz ve muhtarlarımız tarafından yapılmak suretiyle, Koronavirüs (COVID-19) salgınının şehir dışından gelen vatandaşlarımız vasıtasıyla ilimizde yaşayan vatandaşlarımıza sirayet etmemesi için gerekli olan tedbirler alınmaktadır.

Vatandaşlarımızın da bu hususlarda hassas davranarak yapılan uyarılara riayet etmeleri ve toplum sağlığını tehlikeye düşürecek davranış sergileyenleri de yetkili mercilere bildirmeleri, salgının yayılmasını önleme noktasında önem arz etmektedir.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ