$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

FKB bakın ne hallere geldi!

FİSKOBİRLİK Başkanı Lütfi Bayraktar, Altaş Şirketler Gurubuyla protokol imzaladı ve Çotanak Fındık Yağı’nın pazarlanmasını üstlendi.

FKB bakın ne hallere geldi!
  • 23.06.2020
  • 860 kez okundu
Reklam

Protokolle birlikte geniş pazarlama ağına sahip olan FKB, Ordu’daki fabrikada üretilen ürünlerin pazarlanması noktasında büyük rol üstlenecek.

Ordu’da Altaş Yağ Sanayi’nde düzenlenen imza töreninde konuşan Bayraktar, Altaş ailesinin FKB’ye çok  önemli katkıları olduğunu ifade ederek “geçtiğimiz süreçte bu ticaret olmasaydı FİSKOBİRLİK diye bir şey kalmayacaktı. Bu anlaşmayla Ordu’da çok ciddi hizmetler yapan Altaş firması ile Türkiye’de fındık sektörünün önde gelen ismi FİSKOBİRLİK’in bir araya gelmesiyle önemli bir iş yapıldığını düşünüyoruz. Bu sinerjiyi daha da büyüterek bölgeye ve ülkeye önemli işler kazandıracağız. Bu işe katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bilindiği gibi 1965 yılında kurulan ve Ordu Soya Yağ Sanayi A.Ş adıyla faliyetlerini sürdüren fabrika, birliğin en önemli iştiraklerindendi ve Çotanak markasıyla ürettiği ürünlerle biliniyordu. Ancak fabrika ve arsası üzerindeki hisseler, 2009 yılında Bayraktar yönetimi tarafından 50 milyon TL’ye Altaş’a satılmıştı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%