$ DOLAR → Alış: 7,69 / Satış: 7,72
€ EURO → Alış: 9,03 / Satış: 9,07

Fiskobirlik’te neler oluyor?

FKB Başkanı Bayraktar, mali kongrede tozpembe bir tablo çizmeye çalışırken Bayraktar’ın iş akitlerini durdurduğu FKB işçilerinin genel kurul salonuna girmesine birim müdürünün engel olduğu ve çok büyük bir arbedenin son anda önlendiği bildirildi

Fiskobirlik’te neler oluyor?
  • 13.01.2020
  • 1.115 kez okundu
Reklam

FİSKOBİRLİK Başkanı Lütfi Bayraktar, cumartesi günü yapılan mali kongrede beklenildiği üzere önceden hazırlanan bir senaryoyu son derece profesyonel(!) bir şekilde sahneledi. Bayraktar, yaptığı değerlendirmelerde borç batağına sapladığı ve iflasın eşiğine getirdiği FİSKOBİRLİK’te her şeyin güllük gülistanlık olduğu gibi bir hava estirdi!

Bayraktar, genel kurulda konuşurken Bayraktar tarafından FİSKOBİRLİK’teki iş akitleri durdurulan yaklaşık 200-250 işçinin çektikleri sıkıntıları genel kurul üyelerine anlatmak için kongre salonuna girmek istedikleri öğrenildi. İşçilerin birim müdürü tarafından fark edilerek engellendiği ve yaşanması muhtemel çok büyük bir arbedenin son anda önüne geçildiği ifade edildi.

İŞÇİLERİN MAAŞLARINI BİLE KESMİŞ!

Diğer taraftan FİSKOBİRLİK’te işçileri isyanın eşiğine getiren olaylar hakkında çok çarpıcı yeni bilgilere ulaşıldı. İsmini vermek istemeyen eski bir FİSKOBİRLİK çalışanı, Fiskobirlik Başkanı Lütfi Bayraktar’ın asgari ücret olan işçi maaşlarında kesinti yaptığını, işçilerin maaşlarının bir kısmına karşılık FİSKOMAR’dan alışveriş yapmaya zorlandıklarını, diğer marketlerde 40 TL’ye satılan yağların FİSKOMAR’da 50 TL’den işçilere zorla satıldığını ve karşılığında da işçilere sanki yağları kendi istekleriyle alıyorlarmış gibi imza attırıldığını anlattı.

ŞARK KURNAZLIĞI YAPTI!

Gazetemizde yayınlanan ve kamuoyunda büyük ses getiren haberi hakkında kongrede bir konuşma yapan Bayraktar, haberde sorduğumuz sorulara cevap vermekten kaçındı. FİSKOBİRLİK’te yaşanan gerçekleri genel kurul gününde kamuoyuna taşımamızı hazmedemeyen Bayraktar, haberimizdeki can alıcı sorulara cevap vermek yerine, “Bugün Fiskobirlik’in seçimli genel kurulu var, başkan delegeleri ayarlamış kimseye de haber vermemiş diyor haberde çok ciddiye almıyorum” diyerek, aklı sıra konuyu çarpıtıp, topu taca atmaya çalıştı. Bayraktar’ın yapmaya çalıştığı bu algı operasyonu tam da Lütfi Bayraktar’a yakışacak basit bir hamle olarak değerlendirildi. Şimdi buradan Lütfi Bayraktar’a şark kurnazlığını bırakıp, bir kez daha sorduğumuz sorulara cevap vermesi isteğimizi yineliyoruz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%