$ DOLAR → Alış: 7,69 / Satış: 7,72
€ EURO → Alış: 9,03 / Satış: 9,07

Fındıkta verim ve kaliteden taviz verilmeyecek!

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları Giresun Ziraat Odası’nı ziyaret etti.

Fındıkta verim ve kaliteden taviz verilmeyecek!
  • 13.01.2020
  • 765 kez okundu
Reklam

Vali Sarıfakıoğulları, sivil toplum kuruluşları ziyaretleri kapsamında Giresun Ziraat Odası’nı ziyaret ederek, Oda Başkanı Nurittin Karan’dan oda faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Vali Sarıfakıoğulları, fındığın Türk tarımı açısından son derece önemli bir ürün olduğunu kaydederek, fındıkta verim ve kalitenin artırılması noktasında Ziraat Odası ile Tarım ve Ormancılık İl Müdürlüğü koordinesinde yürütülen örnek bahçe uygulamasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan ise Vali Sarıfakıoğulları’na ziyaretinden ve fındık üreticisine göstermiş olduğu değerden dolayı teşekkür ederek, Vali Sarıfakıoğulları’nın desteğiyle 2019 yılında 10 bahçede uygulamaya başladıkları örnek fındık bahçesi projesinin meyvelerini bu yıl göreceklerini söyledi. Fındıkta verim ve kalitenin artması için Giresun Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde örnek fındık bahçesi projesinin bu yılda artarak devam edeceğini belirten Karan, başta Giresun kalite yağlı fındık olmak üzere Türk fındığın dünyada tek ve rakipsiz olduğunu, bunun için verim ve kalitenin artırılması için çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%