$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Fındıkta çok üret, çok kazan

Prof. Dr. Celal Tuncel bugün kahverengi kokarca ile mücadeleyi anlatacak

Fındıkta çok üret, çok kazan
  • 03.06.2020
  • 847 kez okundu
Reklam

Fındıkta verim ve kaliteyi arttırmak için üreticilerin bahçelerine girmelerine katkıda bulunmak amacıyla başlatılan Bahçeye Gel Kampanyası’nın bu haftaki radyo konuğu Prof. Dr. Celal Tuncer olacak.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyesi olan ve aynı zamanda fındığa büyük zarar veren Kahverengi Kokarca için oluşturulan mücadelenin başkanlığını da yapan Prof. Dr. Celal Tuncer, bugün saat 11.00-11.20 arası TRT Trabzon Radyosu tarafından hazırlanan ve Türkiye geneline yayınlanan Bucak Bucak Karadeniz  programına canlı bağlantı yaparak Kahverengi Kokarca ile mücadele de kaydedilen aşamayı aktaracak.

Başta fındık olmak üzere 40’ın üzerinde tarım ürününe büyük zarar verebilen ve 3 yıl önce ülkemize giriş yapan kahverengi kokarca ile biyolojik mücadele için gerekli olan samuray arıcığı diye adlandırılan böceğin ithali için aşama kaydedilmişti.

Sektörle ilgili kuruluşların Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (KFMİB) önderliğinde başlatılan “Çok Üret-Çok Kazan” sloganlı Bahçeye Gel Kampanyası ile fındıkta verim ve kalitenin arttırılması amaçlanıyor.

Kampanya kapsamında TRT Radyosu’nda daha önce KFMİB Başkanı E dip Sevinç ile Keşap Fındık Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Şahin konuşarak üreticiye bilgiler aktarmışlardır.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%