$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

FINDIK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Avrupa’daki Giresunlu Akademisyenler Derneğinden insanları birleştirici, bilgilendirici, tanıtıcı, anlamlı etkinlikler.

FINDIK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
  • 22.01.2019
  • 633 kez okundu
Reklam

Avrupa’daki Giresunlu Akademisyenler Derneği “Kültürlerarası anlayışı geliştirip – beraberce geleceği oluşturmak – ortak yaşamak” teması altında bir sempozyum gerçekleştirdi.

Duisburg Belediye Başkanı Manfred Osenger ile Dernek Başkanı Cevdet Maraş ve Entegrasyon, Spor ve Sağlık, Tüketiciyi Koruma Ve İtfayiyeden Sorumlu Vali Yardımcısı Dr. Ralf Krumpholz;  günün anlam ve önemine vurgu yaptılar.

FINDIK ÖDÜLÜ

Avrupa’daki Giresunlu Akademisyenler Derneği; tüzükleri gereği her yıl sosyal, kültürel ve bu alanlarda bilimsel çalışmalar yapmış; ayriyeten derneğe vermiş olduğu destekden dolayı fındık ödülü veriyor. İlk defa bu yıl (2017 ve 2018 için) verdikleri Fındık ödülündeki amaçları; fındığa değer vermek, dünyada onun daha fazla tanıtımını sağlamak ve Giresun bölgesine ilgi çekmekte. Çünkü dünyanın ilk kültürel fındıklarının yetiştirildiği kent olan Giresun’da dünyadaki en kaliteli fındık (Yağlı Giresun fındığı) üretilmektedir. Fındık ekili zaman 2500 yıla kadar uzanıyor. Giresun’da fındık hayatın her safhasında ortaya çıkar. Hem üretimde hem de mutfakta önemli bir yere sahip. Giresun aşığı olan ve saymakla bitmeyen sosyal çalışma ve hizmetlerinden dolayı; 2018 yılı için Almanya / Duisburg belediye başkanı Manfred Osenger e verildi. Her zamanki gibi alçak gönlüyle içten teşekkürlerini sunup, yaşaran gözleriyle ne kadar memnun olduğunu gösterdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ