$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Fındık fiyatı memnuniyetle karşılandı

Fındık fiyatı memnuniyetle karşılandı
  • 31.07.2019
  • 604 kez okundu
Reklam

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası temmuz ayı meclis toplantısı, GTSO Meclis Başkanı Ahmet Şenel Anaforoğlu başkanlığında dün gerçekleştirildi.

29 meclis üyesinin katıldığı ve gündem maddelerinin değerlendirildiği toplantıda konuşan Anaforoğlu, fındıkta devlet desteklemesi ve verilen 17 TL fiyatın pozitif olduğunu belirtti.

GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’da, fındık fiyatının herkesi memnun ettiğine dikkat çekerek, alım politikasında da uyumlu bir sürecin faydalı olacağını ifade etti. Çakırmelikoğlu, “Fındık fiyatı açıklanmadan bakanlık, milletvekilleri ve TOBB nezdinde lobi çalışmalarımız oldu ve beklentimiz üç dolara tekabül eden bir fiyattı ve gerçekleşti. Bölge ekonomisi açısından yerinde ve zamanında bir karar oldu. Diğer yandan Giresun’un en önemli konularından biri olan Bulancak OSB’ye kurulması planlanan Giresun Teknoloji Geliştirme Merkezi bölgemiz açısından stratejik öneme sahiptir. Bu bakımdan yapılanma sürecinde atılan adımlara hassasiyet gösterilmesini arzulamaktayız” diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ