$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

Fındık bedelleri 10 gün içinde ödenecek

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, kurum olarak 2020 fındık alım sezonunu açtıklarını belirterek, ürün alım bedellerini üreticiye 10 gün içinde ödemeyi planladıklarını bildirdi.

Fındık bedelleri 10 gün içinde ödenecek
  • 25.08.2020
  • 952 kez okundu
Reklam

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdür Güldal, kabuklu fındık alımlarına başladıklarını söyledi. Kabuklu fındıklar % 50 sağlam iç esasına göre aşağıda belirtilen fiyatlardan satın alınmaya başladığını belirten Gürdal, “Giresun kalite kabuklu fındıklar 22. 50, Levant kalite kabuklu fındıklar 22.00, Sivri kalite kabuklu fındıklar 21.00 TL üzerinden alınmaktadır. Alımlar randevu sistemiyle yapılacak olup üreticilerimiz randevularını http://www.tmo.gov.tr veya http://randevu.tmo.gov.tr adresinden alabileceklerdir. Üreticilerimiz randevu alma işlemi konusunda aşağıda iletişim numaraları bulunan Şube Müdürlüklerinden de bilgi alabileceklerdir” dedi.

“Üreticilerimiz randevu almadan önce ÇKS bilgilerini güncellemeli ve alım noktalarına gelmeden önce ürünlerini aşağıda belirtilen TMO satın alma şartlarına göre hazırlamalıdır” diyen Genel Müdür Gürdal TMO Satın Alma Şartlarını şu şekilde açıkladı; “Eski yıl mahsulü olmayan ve canlı haşere ihtiva etmeyen, Sağlam iç fındık oranı %40 ve üzeri, Rutubet oranı %6’ya kadar, Buruşuk iç fındık oranı %10 ve altı, Çürük ve bozuk iç fındık oranı %3 ve altı, Çatlak, kırık ve iç fındıkların toplam oranı %5 ve altı, Yabancı madde oranı (taş, toprak vb.) %0,5 ve altı olan kabuklu fındıklar satın alınacaktır.”

Ürün bedeli ödemeleri 10 gün içerisinde banka hesaplarına yatırılacağını vurgulayan Güldal, “Alımlarda covid-19’a karşı önlemler alınmış olup alım sahasında maske kullanılacaktır. Alımlarla ilgili olarak üreticilerimiz Genel Müdürlüğümüzde kurulan Alo Ürün Hattına [0 312 416 34 10 (8 Hat)] her türlü talep ve düşüncelerini bildirebilirler. Kabuklu fındık alımlarının ülkemize ve üreticilerimize hayırlı olmasını dileriz” ifadelerine yer verdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%