$ DOLAR → Alış: 7,28 / Satış: 7,31
€ EURO → Alış: 8,56 / Satış: 8,59

Fındık altın çağını yaşıyor

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Başer, TMO tarafından Giresun’da alınan ilk fındığın kilogram başına 18 lira 36 kuruştan işlem gördüğünü hatırlattı. Randıman yükseldikçe fiyatın da yükseldiğine dikkat çeken Başer, bu fiyatlara alan bazlı gelir desteği de eklendiğinde fiyatın 20 TL’yi geçtiğini ifade ederek, “Bu tarihi bir rakamdır” dedi.

Fındık altın çağını yaşıyor
  • 23.08.2019
  • 716 kez okundu
Reklam

AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Toprak Mahsulleri Ofisi’nin yeni mahsul fındık alımına başladığını kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kurban Bayramı’ndan önce Giresun kalite 50 randıman fındık fiyatını 17 TL açıklayarak, milyonlarca fındık üreticisine bayram müjdesi verdiğini hatırlatan Başer, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimatla planlanan süre çerçevesinde TMO önceki gün devreye girerek fındık alımlarına başlamıştır. Öncelikle tüm üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZA MİNNETTARIZ

Başer, gazetemize özel yaptığı açıklamada, “Giresun Ticaret Borsası’nda işlem gören ilk fındık kilogram başına 18 lira 36 kuruştan işlem görmüştür. Bu tarihi bir rakamdır. Doğal afetler yaşanmadığı ya da rekoltenin çok düşük olduğu dönemler haricinde fındık fiyatları bu rakamlara ulaşmamıştır. Bu rakamlara alan bazlı gelir desteği de eklendiğinde fındık taban fiyatları 20 TL’yi aşmaktadır. Üreticilerimiz bir yandan bahçede hasadına devam ederken, hasadını tamamlayan üreticilerimizde fındıklarını yavaş yavaş pazara indirmeye başlamıştır. Yaklaşan okul sezonu öncesi piyasada oluşan fındık fiyatı milyonlarca üreticimizin yüzünü güldürmüştür. Halkımızın mutluluğu bizleri de fazlasıyla mutlu etmektedir. Fındık piyasasında oluşan bu olumlu tablonun mimarı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyor, üreticilerimize bol kazançlı bir sezon diliyorum” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ