$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Fındık 27 TL olmalıdır

Partisinin TBMM katip üyeliğine seçilen CHP Giresun milletvekili Necati Tığlı, genel kurulda söz alarak, en büyük problem olan fındık konusunu dile getirdi. Tığlı, “Bu yıl fındık 27 TL’den satılmalıdır” dedi.

Fındık 27 TL olmalıdır
  • 03.07.2020
  • 500 kez okundu
Reklam

Çotanak armalı maskesi ile dikkat çeken Tığlı, bakanlığın her yıl olduğu gibi bu yılda fındık rekoltesini henüz açıklamamış olmasını eleştirdi.

Tığlı, yurtdışı kaynaklı kuruluşların Türkiye dahil tüm fındık üreticisi ülkelere yönelik tahminlerini yaklaşık bir ay önce duyurduğuna dikkat çekerek, Dünya ölçeğinde ve ülkemiz için yüksek rekolte tahminlerinin her yıl olduğu gibi piyasayı manipüle etme amaçlı olduğunu biliyorsunuz. Ağustos ayının ilk haftası fındık hasatı başlayacak. Artan üretim maliyetleri karşısında Fındık üreticisi çaresiz…Bir an önce Bakanlığın rekolte tahminini bekliyor“ diye konuştu.

Üreticinin Temmuz ayı içinde destekleme alımı yapılacağının ve taban fiyatın açıklanmasını dört gözle beklediğini ifade eden Tığlı, üreticinin alınterinin ve emeğinin karşılığını alacağını bilerek bahçesine girmek istediğini dile getirdi.

Tığlı, son olarak, ekonomik zorluklarla mücadele eden fındık üreticisinin Giresun kalite fındığın en az 27 lira olmasını istediğini vurgulayarak, “Üretici fındığını satma beklet 2021 nisan-mayıs ayında satarsın sözlerini duymak istemiyor” ifadelerine yer verdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%