$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

Fındığın zekatı öşürdür

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, hayırsever vatandaşların desteğiyle Kur’an-ı Kerim’in çağlar üstü mesajını daha geniş kitlelere ulaştırmak için çalıştıklarını ifade etti.

Fındığın zekatı öşürdür
  • 07.09.2020
  • 286 kez okundu
Reklam

Seyyid Vakkas Camii’nde gerçekleştirilen personel toplantısında din görevlilerine seslenen İl Müftüsü Muhittin Oral zaman zaman vatandaşların desteğine başvurduklarını anımsattı.

Vatandaşlara zekât ve öşür sorumluluklarını hatırlatarak görevlerini yerine getirecekleri alanları işaret etmek noktasında da öncülük ve rehberlik yaptıklarını ifade eden İl Müftüsü Oral şu ifadelere yer verdi, “Şu günlerde yöremizin ve ilimizin geçim kaynağı olan fındığımızı hasat ettik, ediyoruz. Rabbim bereketini lütfeylesin. Ayet-i Kerime’de; ‘Her bir (ürün) meyve verdiği zaman meyvesinden yiyin. Devşirilip toplandığı gün de hakkını (zekâtını) verin…’  (En’am, 141) buyrulmak suretiyle tarım mahsullerinin öşrünün, yani zekâtının verilmesi gerektiği beyan edilmektedir. Zekât nerelere veriliyorsa, öşürde aynı yerlere verilir. Kur’an kurslarımızda okuyan ve hafızlık yapan yaklaşık 160 öğrencimizin iaşe ve ibate ihtiyaçlarına yardımcı olabilmek adına İl Müftülüğü olarak, değerli vatandaşlarımızın mahsullerinin öşrünü (zekâtını) talep ediyoruz.

Ayrıca 1500 kişilik camisi, hafızlık Kur’an kursu, ilahiyat akademisi, 4-6 yaş Kur’an kursu ve kütüphanesiyle şehrimizin ve neslimizin manevi imarına büyük katkı sunacak olan ve temelleri Aksu-Seka bölgesinde atılmış bulunan Dini İlimler Külliyesi inşaatının bir an önce tamamlanabilmesi ve hizmete açılabilmesi için de vatandaşlarımızın gönüllü bağışlarını talep ediyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%