$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

Fındığın başkentine dil uzattı!

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan, merkezi Giresun’da bulunan Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçılar Birliği üzerinden fındığın başkentine dil uzattı.

Fındığın başkentine dil uzattı!
  • 27.09.2020
  • 939 kez okundu
Reklam

Trabzonlu fındık ihracatçılarının işlemlerinin Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçılar Birliği üzerinden yapılması zoruna giden Gürdoğan, “fındık ihracatının %40’ı Trabzon ilinden yapılıyor ise ihracatın merkezi de Trabzon olmalıdır” ifadelerini kullanarak, Giresun’daki Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçılar Birliği’nin lav edilmesini ima etti.

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkanlığı döneminde de Giresun karşıtlığıyla gündeme gelen Gürdoğan, dönemin Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’yi hedef alarak, haddini aşan ifadeler kullanmıştı. Nurettin Canikli’yi hedef alan açıklamasının ardından Giresun’daki sivil toplum kuruluşlarından ağzının payını alan Gürdoğan’a şimdi de aynı şekilde cevap verilerek, dünyada fındığın başkentinin neresi olduğu ve Giresun’un kazanımlarının hiçbir yere götürülemeyeceğin hatırlatılması bekleniyor. Başta Giresun Ticaret Borsası ile Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere sivil toplum kuruluşlarından açıklama bekleniyor.

Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Edip Sevinç ile Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan arasındaki üye tartışmasının altından Giresun düşmanlığı çıktı. Sevinç’in Trabzon’a katkıda bulunacak önerilere şerh düşüp Giresun’u savunmakla suçlayan Gürdoğan, bu ifadesiyle bir kez daha Giresun düşmanlığını gözler önüne serdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%