$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

Fatih MTAL Romanya yolcusu

Giresun Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Fatih MTAL Romanya yolcusu
  • 23.09.2020
  • 218 kez okundu
Reklam

Okul proje yönetim ekibinin hazırladığı “Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Stajını Avrupa’da Yapıyor ” isimli proje Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Giresun merkezden desteklenmeye değer görülen 2 projeden biri oldu. Hazırlanan proje ile 24 öğrenciye Romanya’nın başkenti Bükreş’te 3 hafta süreyle staj imkânı sağlanacak.

Okul Müdürü Hasan Mındız’ın koordinatörü olduğu proje, okulun öğrencilerine sunacağı ikinci yurt dışı stajı olma özelliği taşıyor. 2015 yılında da Çekya’nın başkenti Prag’da 2 haftalık ‘İletişim Becerileri’ isimli staj faaliyetine katılmışlardı. Öğrenciler Avrupa’nın tarihi başkentlerinden olan Bükreş’te; Haber ajansında uygulama, haber tasarımı yapma, e-gazete, e-dergi hazırlama, foto makinesi ve drone ile çekim teknikleri üzerine staj yaparak kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacaklar.

Müdür Mındız, projeyle ilgili “Öğrencilerin projeye hazır hale getirilmesi için yoğun bir hazırlık süreci planlanmıştır. Bu kapsamda gençlere hareketlilik öncesi İş Güvenliği, İngilizce iletişim kursları verilecek ve meslek dersleri öğretmenleri tarafından hazır bulunuşluluk düzeylerinin artırılması amacıyla mesleki bilgilendirmeler yapılacaktır. Proje, Türkiye Ulusal Ajansı’nın belirleyeceği takvim doğrultusunda projenin akışları gerçekleşecektir. Tüm süreç bakanlığın belirleyeceği kurallar içerisinde pandemi süreci dikkate alınarak planlanacaktır. Öğrencilerimize yurtdışında bulunduğu sürece refakat edecek 4 öğretmenimiz de Bükreş’e giderek mesleki anlamda teknolojik gelişmeleri yerinde takip etme imkanlarına sahip olacaktır. Proje kapsamında Radyo TV, Grafik ve Gazetecilik alanlarından 12. sınıf öğrencileri arasından seçmeler yapılacaktır” açıklamasında bulundu.

Mındız proje hazırlık sürecinde desteklerini esirgemeyen okul öğretmenlerine teşekkür ederek proje yönetim ekibini kutladı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%