$ DOLAR → Alış: 8,02 / Satış: 8,06
€ EURO → Alış: 9,49 / Satış: 9,52

Espiye’nin yıldızı parlıyor

Karadere; “3’üncü Organize Sanayi Bölgesi’ni, Espiye ve bu bölgenin önünü açacak bir proje olarak görüyoruz.”

Espiye’nin yıldızı parlıyor
  • 06.03.2020
  • 395 kez okundu
Reklam

Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Giresun Merkezde günlük yayın yapan resmi ilan yayınlama hakkına sahip gazetelerin yetkilileriyle bir araya geldi. Espiye’de yapılan görüşmede Karadere, ilçede devam eden ve proje aşamasındaki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Önce Türkiye gündemini değerlendiren Karadere, “Ülke olarak bu günlerde zor bir süreçten geçiyoruz, içimiz yanıyor. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde bu zor günleri atlatır ve ülkemizi daha iyi seviyelere çıkarırız. Ben öncelikle vatanımızın bölünmez bütünlüğü için şehadet mertebesine ulaşan bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum, mekanlarının cennet olmasını diliyorum, geride kalan ailelerine ve bütün milletimize başsağlığı diliyorum, yaralılarımıza da Allah’tan acil şifalar diliyorum” dedi.

“2021 YILINDA ESPİYE’DE DOĞALGAZI YAKACAĞIZ”

İlçede faaliyete geçen bölge cezaevi sayesinde yaklaşık 3 bin kişinin ekonomiye katkısının olduğunu belirten Karadere, “Hastanemize sınıf atlattık, uzman doktor eksikliği gideriliyor. Mahalle yollarımızın yüzde 90’ı betonlandı. Alt yapıyı büyük oranda tamamladık. 2021 yılında Espiye’de ilk doğalgazı yakacağız. 5 ilçeyi (Tirebolu, Doğankent, Güce, Yağlıdere ve Espiye) kapsayan 3’üncü Organize Sanayi Bölgesi’nin Tirebolu ile Espiye arasındaki Düzköy köyünde faaliyete geçmesini bekliyoruz. Burada 600 dönümlük bir arazi var. Ancak bir önceki sanayi bölgesinin doluluk oranı yüzde 80’i bulmayınca bir sonraki açılamıyor. Bizler fizibilite çalışmalarını yaptırdık. 3’üncü Organize Sanayi Bölgesi’ni, Espiye ve bu bölgenin önünü açacak bir proje olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

“EKONOMİK ANLAMDA HİÇBİR SIKINTIMIZ YOK”

Şehir merkezindeki T’lerin aralarına gerçekleştirilecek olan projeyle 250 dönüm bir yeşil alanın ilçeye kazandırılacağını, balıkçı barınağının inşaatının da devam ettiğini kaydeden Karadere, “Balıkçı barınağımızın yüzde 70’i tamamlandı. 4,5 milyon liralık son ödenek de çıktı. Barınağımızın 1 yıl içinde açılışını yapacağız. Buna paralel olarak Denizcilik Fakültesi için 25 dönüm arazı tahsis ettik, yatırım aşamasına geldi. Ekonomik sıkıntımız yok. Ayaklarımız üzerinde duruyoruz. Piyasaya borcumuz yok. Aldığımız hizmetlerin karşılığını ödüyoruz. Fakat biz ne kadar burada başarılı olursak olalım, Ankara’dan destek gelmediği sürece ilçeyi ayağa kaldırma şansımız yok” dedi. Karadere, AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, milletvekilleri ve diğer siyasetçilerle uyum içinde çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%