$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,75

Espiyeli’ler ikinci sınıf vatandaş mı?

Espiye İyi Pati İletişim ve Teknoloji Başkanı Ahmet Yılmaz, “Espiye Devlet hastanesi halkın taleplerine cevap verememektedir” dedi.

Espiyeli’ler ikinci sınıf vatandaş mı?
  • 15.01.2020
  • 742 kez okundu
Reklam

Yılmaz, Giresun’un nüfus bakımından Bulancak’tan sonra 2. büyük ilçesi Espiye’dir.. Nüfusumuz köylerimizle birlikte 33.000 bindir.

Bulancak Devlet hastanesinde neredeyse olmayan bölüm yok.. Aynı şekilde Tirebolu Devlet hastanesinde de birçok bölüm bulunmaktadır..

Espiye Devlet hastanesi bu konuda halkın taleplerine cevap verememektedir..

Hastaneye tedavi için giden vatandaşlar birçok branşın olmamasından dolayı Giresun devlet hastanesine, parası olanda özel hastaneye gitmektedir.

Yoksa bilinçli bir yönlendirme mi söz konusu, orası bize karanlık.. Yanlız  Er-Rezzâk.. Rızkı veren Allah’tır.  Böyle bir durum söz konusu ise O hastanelerde boş kalmaz tasalanmayın.”dedi.

Espiye’deki yöneticilere şunu sormak gerekir diyen  Ahmet  YILMAZ, Giresun’un ikinci büyük ilçesi Espiye Devlet Hastanesinde neden her branştan Dr. ve bölüm bulunmamaktadır.?

Tirebolu’da yeni göreve gelen Ak Parti ilçe başkanı sosyal medyadan ilçemiz Devlet hastanesine şu şu branştan  Doktorları  getirmeyi başardık şeklinde açıklamada bulunmuştu..

Espiye’yi hükümet nezdinde temsil eden ilçe başkanı bu haberlerleri görmüyor mu?

Sn.Milletvekillerimiz Espiye’li vatandaşlar ikinci sınıf mıdır?

Biz Espiye’liler olarak Devlet hastanemize her branştan dr. gönderilmesini talep ediyoruz.. Her branştan olmasa dahî nufusu bizden daha az olan Tirebolu devlet hastanesinin bünyesindeki bölümleri ve doktorların ilçemize de verilmesini bekliyoruz..

BİZİM AĞALARIN BÖYLE BİR DERDİ YOK

Ama her kimle sohbet ettiysem herkes bu konudan yakınmaktadır.. Sn. Vekillerimiz sizlerinde, Vekâlet verenlerin bu haklı aynı zamanda gerekli taleplerini değerlendireceğini, Sağlık Bakanlığına konuyu ileteceğinizi umut ediyoruz..Özel hastanelere gitmek Espiye’linin kaderi olmamalıdır.”şekilde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ