$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

Espiyeli Öztürk’ün tayinine büyük tepki

Espiyeli vatandaşlar, ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk ‘ün görev den alınmasına tepki gösterdiler.

Espiyeli Öztürk’ün tayinine büyük tepki
  • 04.10.2019
  • 1.663 kez okundu
Reklam

Espiyeli vatandaşlar, Giresun’un tüm ilçelerinde görev yapan İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin o ilçeden olması dikkat çekerken, Espiye ilçesine ise başka bir ilçeden birisinin atanmasına tepki gösterdiler. Vatandaşlar, siyasiler hizmet yapacağı yerde, amir ve memurla uğraşıyorlar. Kendi müdürümüze sahip çıkacağınız yerde sürgün ediyorsunuz. Yazıktır, günahtır. Bizler sizlerden hizmet bekliyoruz” diye sitem ettiler.

Vatandaşlar, ’’Artık bırakın bu ucuz siyaseti, Espiye sizlerden hizmet yatırım bekliyor, göreve getirirken bindir uğraşla getirdiniz , gönderirken de binbir uğraşla göndermeye çalışıyorsunuz ve gönderdiniz. Acaba yaptırılamayan ne? Espiye’nin çocuğu Espiye’de görev yapamaz mı? Hele de başarılı devletçi yapısı olan birisi neden görev den  alındı. Espiye ‘de ayrımcılığa ön vermeyen bir kimsenin siyasilerce uzun uğraşlardan sonra başka bir yere tayin edilmesi akıllarda birçok soru işareti getiriyor” dediler.

AK PARTİ İLÇE BAKANLIĞININ KAMUOYUNA AÇIKLAMA YAPMASI BEKLENİYOR

Espiye ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk görevden alınmasının ardından İlçede başta ilçe başkanı Ali Küçükaydın ve Belediye başkanı Mustafa Karadere’nin kamu oyuna açıklama yapması bekleniyor. İlçede siyasetin milli eğitime bazı dayatmaları ve istediklerini yaptıramadıkları, İlçe milli eğitim camiasını parti yönetir gibi yönetmeye kalkışmaları ve bu konuda başarılı olmamalarından kaynaklandığı konuşulanlar arasında.

Öte yandan görevden alınan Öztürk’ün AK Parti Espiye İl Genel Meclis Üyesi Hayrettin Öztürk’ün kardeşi olduğu ve bu durumun ilçede parti çevrelerinde huzursuzluğa yol açtığı  Espiye’de etkili siyasetçilerin bu işte rol aldığı ilçede konuşulanlar arasında yer alıyor.

ÖZTÜRK GÖNLÜM VE VİCDANIM RAHAT

Espiye’de görevden alınan ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk  “Gönlüm ve vicdanım rahat, görevimi hakkıyla hakkaniyetle yaptığım kanaatindeyim” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%