$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

ESPİYELİ ÖĞRENCİLER ÇANTA DAĞITTILAR

ESPİYELİ ÖĞRENCİLER ÇANTA DAĞITTILAR
  • 16.05.2019
  • 439 kez okundu
Reklam

Espiye Şehit Cengiz Sarıbaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Teknolojileri alanı öğrencileri ürettikleri çantaları vatandaşlara dağıttılar.

Espiye Şehit Cengiz Sarıbaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Alptekin Güler,  “Meslek Liseleri halkla buluşuyor.”projesi kapsamında Moda tasarım teknolojileri alanı öğretmen ve öğrencileri doğaya zarar veren poşet torba kullanımını azaltmak amacıyla okulda bez çanta ürettiklerini, okulda ürettikleri bez çantaları halka dağıttıklarını söyledi.

Okul öğrencileri daha yeşil, daha temiz bir dünya için, israfı önlemek, kaynakları daha verimli kullanmak, atık miktarını azaltmak ve atıkları geri kazanmak, yarınlara temiz bir dünya bırakmak için çevreye zarar veren plastik poşetlerin yerine çevre dostu alışveriş çantası ürettiler. Ürettikleri çantaları okul öğretmenleri nezaretinde halka dağıttılar.

Espiye Şehit Cengiz Sarıbaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Alptekin Güler, Doğal, % 100 pamuklu kumaştan üretilen alışveriş çantası şık, kullanışlı ve katlanıp cüzdan şeklini alabilmektedir. Bu özelliğinden dolayı alışveriş öncesinde taşınma kolaylığı sağlamaktadır. Sıfır atık temiz çevre bilinciyle öğrencilerin çantayı yaptıklarını söyledi. Güler, “Öğrencilerimiz ürettikleri çantaları hükümet meydanında halka dağıttılar. Halkımız çantalara büyük ilgi ve alaka gösterdiler” dedi.

(FİKRET BIYIK)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ