$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

ESPİYELİ KARDEŞLERDEN YARDIM KAMPANYASI

ESPİYELİ KARDEŞLERDEN YARDIM KAMPANYASI
  • 06.11.2018
  • 1.002 kez okundu
Reklam

Espiye’nin Kaşdibi Köyünden  ailesiyle birlikte ABD’ ye yerleşen iki kardeş, Mattituck,Southold ve Greenpor okullarından topladıları yardımları Türkiye’deki yardıma muhtaç Suriyelilere ulaştırıyorlar.

Espiye İHL Mezunu olan  Babaları Recep Zaim ile birlikte ABD’ ye yerleşen iki  kardeş, okudukları  Mattituck, Southold ve Greenpor Lisesinde  topladıkları yardımları Türkiye’de bulunan  Suriyeli mülteci çocuklara okul malzemesi ve kırtasiye yardımı olarak gönderdiler.

Amerika- New York’ta ailesi ile birlikte yaşayan Mattituck Lisesi öğrencisi Göksel Zaim (16) ile ablası  Burcu  Zaim (26) topladıkları yardımları Türkiye’ye göndererek büyük bir başarıya imza attılar.  İki kardeşlerin yaptıkları bu örnek davranış Türkiye’de memnuniyetle karşılandı.

Mattituck Lisesi öğrencisi Göksel Zaim, okulda yardım kutusu kurduk, öğrenci ve öğretmenlerimizden de topladığımız yardımları  Türkiye’de yaşamlarını zor şartlar altında sürdüren Suriyeli kardeşlerimize ulaştırdık. Bu tür yardımları bundan sonrada sürdürmeye devam edeceğiz. Bizlere destek olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ