$ DOLAR → Alış: 6,57 / Satış: 6,59
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,23

ESPIYE’DE EĞİTİM-BİR-SEN SEÇİMLERİNE GÖLGE DÜŞTÜ

ESPIYE’DE EĞİTİM-BİR-SEN SEÇİMLERİNE GÖLGE DÜŞTÜ
  • 26.12.2018
  • 880 kez okundu
Reklam

Eğitim Bir-Sen Espiye Temsilciliği seçimlerine gölge düştü. Turgut Öztürk ve Dursun Yılmaz’ın listelerinin yarıştığı 08 Ekim 2018 Pazartesi günü yapılan temsilcilik seçimini Turgut Öztürk 88 – 65 oy oranıyla kazanmasına rağmen Sendika Genel Merkezi tarafından halen yetkilendirme yapılmadı.

Seçimden bu güne kadar herhangi bir resmi gerekçe gösterilmeden yetkilendirme yapılmaması, Espiye Eğitim Bir-Sen üyeleri arasında rahatsızlığa sebep oluyor.

Giresun’daki diğer temsilciliklerin mazbatalarının verilmesine rağmen Espiye temsilciliğinde belirsizlik olmasının Espiye’deki Eğitim Bir-Sen üyelerinin resmi muhatap bulamamasına neden olduğunu söyleyen Turgut Öztürk, “Bu belirsizlik durumu sendikamıza zarar vermektedir. Seçim sonucuna göre, halen mazbatanın verilmemesinin resmi sebebinin belli olmaması, süreci zora sokmaktadır. Hak ettiğimiz mazbatanın verilmemesine anlam veremiyorum. Temennimiz ve beklentimiz, son derece demokratik bir şekilde yapılan seçim sonucuna göre mazbatamızın bir an önce verilmesidir” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ