$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

ESPİYE’DE CAMİLER ÇOCUK SESLERİYLE ŞENLENDİ

ESPİYE’DE CAMİLER ÇOCUK SESLERİYLE ŞENLENDİ
  • 24.06.2019
  • 609 kez okundu
Reklam

Espiye ilçesine bağlı mahalle ve köylerde 2019 Yılı Yaz Kur’an Kursları; “Camiler Çocuk Dolsun, Ahlakı Kur’an Olsun” sloganıyla 17 Haziran Pazartesi günü başladı.

Yaz Kuran Kurslarının başladığını belirten Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, Diyanet İşleri Başkanlığının bu yıl ” Camiler Çocuk Dolsun, Ahlakı Kur’an Olsun” sloganıyla tüm öğrencileri camilere davet etti.

Müftü Koçak, ““17 Haziran Pazartesi günü itibariyle cami ve Kur’an kurslarımızda çiçek açtı. Her biriniz birer çiçeksiniz. Sizi kurslarımıza gönderen anne ve babalarınıza teşekkür ediyorum. Sizler burada Kur’an-ı Kerim’i, dini bilgileri, ibadeti ve ahlaki kuralları öğrenmenin yanı sıra bir de eğleneceksiniz. İyiliğe anahtar, kötülüğe kilit olacaksınız. Öğreneceğiniz Kur’an’a göre ahlakınızı şekillendireceksiniz. Ayrıca sizden isteğim burada öğrendiklerinizi hayatınız boyunca yerine getirmenizdir.” Şeklinde konuştu.

Koçak, “Çocuklarımızı Kur’anla buluşturalım. Çocuklarımızı yaz kurslarına mutlaka gönderelim. Kuran-ı Kerim ile temel dini bilgileri sahih kaynaklardan yaz kuran kurslarında öğrencilerimize kurs süresince verelim. Halkımızdan yaz kurslarına duyarlılık bekliyoruz. Yaz kurslarında öğrencilerimize güler yüzle, gezilerle, yarışmayla, sportif aktivite ile daha cazip hale getirerek, çocuklarımızı yaz Kur’an kurslarında eğitmek istiyoruz ”dedi.

(FİKRET BIYIK)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%