$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Espiye Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine trafik eğitimi

Espiye Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine trafik eğitimi
  • 02.08.2019
  • 717 kez okundu
Reklam

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü arasında düzenlenen protokol gereği, hazırlanan “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi” kapsamında Espiye ilçe müftülüğünce açılan yaz dönemi Kur’an Kurslarına devam eden Yatılı erkek Kuran Kursu, Müftülük Site   Kız Kuran Kursu, Fatih Kız Kuran Kursu, Merkez Kız Kuran Kursu, Fatih Cami, Esentepe Cami, Merkez Cami, Ulu Cami, Adabük Cami ve Yeni Camilerinde eğitim gören  öğrencilerine İlçe Emniyet Müdürlüğü  görevlileri tarafından uygulamalı Trafik semineri eğitimi verildi.
Espiye ilçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetlemede Polis memuru Nurullah Kuş tarafında 10 camide öğrenim gören Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine, Emniyet kemeri, Cep telefonu, Bisiklet Kullanımı ve yaya geçişi konularında  seminer verildi.
Seminer veren görevliler, seminerin amacının çocuklarda trafik bilincinin oluşturulmasına katkı sağlamak olduğunu ve bu projenin öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılandığın dile getirdiler. Seminerde, kask takma, araç kullanırken emniyet kemerinin önemi, araç içinde çocukların oturacakları yerler,cep telefonu ,bisiklet kullanımı gibi hayati önem taşıyan kurallar anlatıldı.Kuran Kursu öğrencilerinin dikkatle dinlediği seminer sonunda trafik polisine trafik konulu sorular yönelterek, cevapları aldılar.
Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün imzaladığı protokol gereği ilçe merkezindeki 10 Kuran Kursu öğrencilerine yönelik ’’Trafik’’ konulu bilgilerin verildiğini belirterek ’’Yaz aylarında kuran kursu öğrencilerimizin trafik konusunda bilgilendirilmesi için, video gösterimleri görevli trafik polisi görevli arkadaşlarımız tarafından açıklamalı olarak öğrencilerimize anlatıldı.  Böyle güzel bir projenin uygulanmasından dolayı yetkililere ve emniyet görevlilerine teşekkür etti ve seminer öğrencilerimiz tarafından çok faydalı olmuştur ve verimli geçmiştir”dedi. (FİKRET BIYIK )

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%