$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Espiye ve Yağlıdere’de 5 bin fidan toprakla buluştu

Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye genelinde yürütülen  “Geleceğe Nefes” fidan dikim etkinliği Espiye Kent Ormanı’nda gerçekleştirildi.

Espiye ve Yağlıdere’de 5 bin fidan toprakla buluştu
  • 12.11.2019
  • 701 kez okundu
Reklam

Kent Ormanı’nda gerçekleştirilen fidan dikim etkinliği dün Espiye Kaymakamı, ilçe protokolü ve öğrencilerden oluşan ekibin katılımı ile gerçekleştirildi.

Espiye Orman İşletme Müdürü Muharrem Yorulmaz, Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye genelinde yürütülen “Geleceğe Nefes” fidan dikim etkinliği Espiye Kent Ormanı’nda gerçekleştirildiğini söyledi.

Yorulmaz, Espiye ve Yağlıdere’de 35 adet Lokasyon yere 5 bin 220 adet fidanın toprakla buluştuğunu belirterek, Fidan dikim etkinliğine katılanlara teşekkür etti.

Espiye Kent Ormanı’nda gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine, Espiye Kaymakamı Dede Musa Baştürk, Belediye Başkanı Mustafa Karadere, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı, Emniyet Müdürü Birkan Erdem, Jandarma Bölük Komutanı Teğmen Barış Doğan, Orman İşletme

Müdürü Muharrem Yorulmaz, orman işletme şefleri, ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, daire amirleri, okul müdürleri, şehit aileleri, gaziler, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Dede Musa Baştürk, Belediye Başkanı Mustafa Karadere, “Devletimizin, Tarım ve Orman Bakanlığımızın bir projesi olan “Geleceğe nefes” fidan dikim etkinliğine ev sahipliği yapmanın gururunu ve avantajını yaşıyoruz. Böylece Espiye yeni ve çok anlamlı bir yeşil alana daha kavuşmuş olacak. Dikilecek fidanları geleceğimizin emanetleri olarak koruyup en iyi şekilde yetiştireceğiz” dediler.

(FİKRET BIYIK)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ