$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Espiye MTA Lisesinden örnek davranış

Espiye Şehit Cengiz Sarıbaş Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından ilçe hastanesinde, sağlık kuruluşlarında ve jandarma, emniyet birimlerince korona virüs salgınına karşı kullanılmak üzere tasarlanmış siperlikler üretilmeye başlandı.

Espiye MTA Lisesinden örnek davranış
  • 01.04.2020
  • 269 kez okundu
Reklam

Şehit Cengiz Sarıbaş MTAL Okul Müdürü Alptekin Güler, insanlık olarak zor bir süreçten geçtiğini, böyle zamanlarda herkesin birlik ve beraberlik içinde elinden geldiğince ülkemiz ve içinde yaşadığımız toplum adına birşeyler yapmanın çok değerli olduğunu ifade etti.
Güler, Bu amaçla özellikle daha zor şartlarda çalışan sağlık ve güvenlik personellerimizin yararına koruma maskeleri yapmaya karar verdiklerini, Espiye Kaymakamlığımızın ve ilçe milli eğitim müdürlüğümüzün de destekleriyle faaliyete başladıklarını belirtti.
Okul Müdürü Alptekin Güler ,Elektrik Elektronik öğretmeni Enver Duran’ın gece gündüz demeden maskelerin biran önce sahiplerine ulaşması için çalıştığını, büyük bir fedakarlık gösterdiğini kaydetti.
Elektrik Elektronik öğretmeni Enver Duran ise, böyle bir teklif geldiğinde hiç düşünmeden işe koyulduğunu, mevcut 3 D yazıcımız ile elimizden geldiğince ihtiyaçları karşılamak için severek çalıştığını söyledi.
Duran, böyle zamanların fedakarlık isteyen zamanlar olduğunu, bir nebze olsun yaraya merhem oluyorsak bizlere ne mutlu diyerek , herkese yardımlaşma çağrısında bulundu.

HABER&FOTO: FİKRET BIYIK

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ