$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

ESPİYE MERKEZ CAMİİNDE BAYRAM SEVİNCİ

Giresun-Espiye Müftülüğünce Ramazan Bayramı münasebeti ile Merkez Camiin de bayramlaşma töreni düzenlendi.

ESPİYE MERKEZ CAMİİNDE BAYRAM SEVİNCİ
  • 07.06.2019
  • 716 kez okundu
Reklam

Espiye ilçe Kaymakam Dede Musa Baştürk, Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Özkan Ardal ile ilçe Müftüsü Yavuz Koçak bayramlaşma törenine gelenlerle sohbet ederek tek tek bayramlaştı.

Kılınan sabah namazının ardından Müftü Koçak yaptığı vaazda, kardeşliğin, dostluğun, barışın, birlik ve beraberliğin en üst düzeye ulaştığı bir Ramazan ayını daha geride bırakarak, bayrama huzur ve sükunet içerisinde ulaşmanın sevincini, coşkusunu ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Ülkenin hassas bir dönemden geçtiğini kaydeden Koçak, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Bayramların dayanışma ruhunu pekiştirdiğini belirten Koçak, “Bulunduğumuz coğrafyada yaşayan toplumların ve ülkelerin hassas bir dönemden geçiyor. Son yıllarda, ülkemizin birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyaç duyduğu bu kritik dönemde, böyle özel ve güzel günler, milli birlik ve beraberliğimizi, dayanışma ruhumuzu pekiştirecek, dirliğimize, birliğimize, vatanımıza, milletimize ve bayrağımıza daha sıkı sarılmamıza vesile olacaktır. Bu nedenle böyle mübarek ve toplumsal kaynaşmanın sağlandığı özel günleri küskünlükleri ve kırgınlıkları bir kenara bırakacak, sevgi ve hoşgörü anlayışına sığınacak bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz” dedi.

Bayram namazına gelen vatandaşlara Espiye belediyesince sabah kahvaltısı ikram edildi.

Espiye Müftülüğü ve Espiye Belediyesi öncülüğünde düzenlenen bayramlaşma törenine Kaymakam Dede Musa Baştürk, Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Özkan Ardal, ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, Emniyet Müdürü Ali Osman Hal, daire amirleri siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

FİKRET BIYIK

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%