$ DOLAR → Alış: 5,67 / Satış: 5,70
€ EURO → Alış: 6,35 / Satış: 6,37

ESPİYE İHL BELGESEL ÇEKİMLERİNİN GALASI ABD’DE

ESPİYE İHL BELGESEL ÇEKİMLERİNİN GALASI ABD’DE
  • 04.11.2018
  • 1.143 kez okundu
Reklam

Espiye Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin 40 yıl sonra yapılan belgesel çekimlerinin galasının ikincisinin Amerika’nın Massachusetts eyaletinde yapılacak.

İki yılda tamamlanan, senaryo, yapım ve yönetmenliğini Hikmet İlhami Temel’in üstlendiği 71 dakikalık Espiye Anadolu İmam Hatip Lisesi belgeselinin 18 Kasım 2018 Pazar günü Massachusetts eyaletinin Springfield kentinde Ahıska Türk-Amerikan Merkezi’nin konferansa salonunda saat 18.30’dan itibaren galasının yapılacağı açıklandı.

Giresun’un Espiye İlçesi İmam Hatip Lisesi’nde 24 yıl müdürlük yapan Hikmet İlhami Temel, uzun uğraşlar sonrasında çekimleri tamamlanan belgeselin geçmişi onura ettiğini ve Türkiye’de bu belgeselin bir ilk olduğunu bildirdi.

Türkiye’de emekli olup ABD’ye yerleştikten sonra memleketi ve görev yaptığı okulla ilişkisini kesmeyen Hikmet İlhami Temel, Belgesel çekimler ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu belgeseli yapmak idealimdi. 30 yıllık görev süremin 26 yılını burada geçirdim. Bu okuldan ekmek yedim. Bu okula borçlu olduğumu düşünüyorum. Bugünlere kolay gelinmedi, nice zorluklar, sıkıntılar yaşadık. Öğrencilerin ve hocaların da geçmişi hatırlaması ve ona göre davranması gerekiyor. İmam Hatip neslinin tarihini bilmesi, geçmişini öğrenmesi gerektiğine inanıyorum” dedi.

Senaryo, yapım ve yönetmenliğini Hikmet İlhami Temel’in üstlendiği 71 dakikalık belgeselde İmam Hatip Lisesi’nin kurulduğu yıldan bu güne kadar okulda görev yapan müdür, öğretmen ve öğrencilerin yaşadıkları sıkıntı ve zor günlerin dile getirildiği belgeselin Türkiye’de ve yurtdışında özel gösterimlerinin yapılacağı belirtildi.

İki yılda çekimlerini tamamlanan Espiye Anadolu İmam Hatip Lisesi belgeselinin ilk (galası) okulun konferans salonunda 31 Ağustos’ta yapılmıştı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ