$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

ESPİYE İÇİN STK’LAR BİR ARAYA GELDİ

ESPİYE İÇİN STK’LAR BİR ARAYA GELDİ
  • 29.01.2019
  • 550 kez okundu
Reklam

 

Sivil Toplum Kuruluşları (STK) toplantısını düzenleyen (EGİD) “Gönüllülük ve halka hizmet esasına dayalı her çalışmanın içerisinde hizmet etmeye varız”  dedi.

Espiye Genç İş Adamları Derneği Başkanı Eray Tiryaki, ilçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle Hanedan Restorant’ta akşam yemeğinde bir araya geldi.  Espiye’de faaliyet gösteren kültürel, sosyal ve ekonomik alanda çalışmalarını yürüten bağlantılı kuruluşların temsil edildiği toplantıda Espiye’nin mevcut durumu ve geleceğe yönelik yapılabilecek çalışmalar tartışıldı. Katılımın oldukça yoğun olduğu toplantı samimi ve sıcak bir havada gerçekleşti.

Espiye Genç İş Adamları Derneği Başkanı Eray Tiryaki, günümüzde sivil toplum kuruluşlarının çok büyük öneme sahip olduğunu ifade ettiği konuşmasında, yerel yönetimlerin görevleri sadece yasalarla belirlenmiş rutin hizmetleri yerine getirmekle sınırlı olmadığını belirtti.

Espiye’de faaliyet gösteren STK’ların hepsinin bir birinden değerli ve önemli olduğunu, görüş ve önerilerinin kendileri için yol gösterici olduğunu söyledi.

Başkan Tiryaki, “Espiye’nin sosyal, kültürel ve ekonomik meselelerini çözmek veya çözümüne katkıda bulunmak, bu amaçla oluşturulacak kurullarda yer almak, öncü olmak ve toplumun tüm kesimleri ile birlikte sorunların ortadan kaldırılması yönünde hareket birliğini sağlamak yazılı olmayan görevlerimiz içerisindedir” dedi.

Espiye’yi ortak akılla yöneteceklerini ifade eden Başkan Tiryaki, sivil toplum kuruluşlarının proje ve önerilerine açık olduklarını, imkânları ölçüsünde bu zamana kadar yanlarında oldukları STK’ların bundan sonra da yanında olmaya devam edeceklerini, Espiye sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hizmet edeceklerini sözlerine ekledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%