$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

Espiye için dönerli kavşak çağrısı!

Cumhuriyet Halk Partisi Espiye İlçe Başkanı Eşref Bodur, 6 yol ayrımı bulunan Gelevera deresi Adabükü köprüsünün bulunduğu alana sinyalizasyon sitemi kurulmasını veya dönerli kavşak yapılmasını istedi.

Espiye için dönerli kavşak çağrısı!
  • 13.10.2020
  • 353 kez okundu
Reklam

Bodur, Adabükü köprüsünde yaptığı basın açıklamasında, “bu 6 yol kavşağına en kısa zamanda döner kavşak yapılmalıdır. Yoksa burada Azrail pusuda bekliyor” dedi.

Gelevera köprüsü selden zarar gördüğü için Adabük köprüsünün kullanıldığını ve 6 yol kavşağının bulunduğu bu noktanın trafik yönünden çok tehlikeli bir duruma geldiğini belirten CHP İlçe Başkanı Eşref Bodur, şunları söyledi: “Bu köprüde ihtiyaca cevap vermiyor. Sanayinin bittiğiyere mutlaka başka bir köprü yapılmalıdır. Mustafa Kemal caddesi 4 yoldan itibaren tek şerit olmalıdır. Bu fındık fabrikasına giden yol ve öteki yollarda kullanıldığı zaman trafik rahatlayacaktır. Bu 6 yol kavşağına en kısa zamanda döner kavşak yapılmalıdır. Yoksa burada Azrail pusuda bekliyor”

Espiye’ye organize sanayi sitesi isteyen Bodur,” Espiye’de ne çocuk parkı ne de otopark bulunmamaktadır. Bu yüzden sokaklar kapanıp oto park yerine kullanılıyor. Trafikte bu yüzden felç oluyor. Güzelim Espiye sokakları ve caddelerinde delik deşik yıllardır alt yapı sorunu bir türlü bitmiyor. Her şeyden önce sularımız yok. Bu salgın hastalık döneminde en fazla temizliğe ihtiyaç duyuldu bir zamanda sular kesiliyor” dedi.

“ESPİYE’DE GELEVERA VADİSİ BÜYÜK AFET YAŞADI”

Eşref Bodur, 22 Ağustosta yaşanan sel afetinde yaşanan mağduriyetlere de değindi. Bodur, şunları söyledi:

“Derelerimiz HES felaketiyle, dere kenarlarına açılan çakıl ocaklarından dolayı ve ormanlarımız kıyıma uğradığı için şu deniz kenarından yaylalara kadar Gelevera vadisi büyük bir afet yaşamıştır. Sanki 50 km lik Gelevera vadisi yıkılıp harap olmamış gibi ne basında yer tutabildik ne de yerel iktidarın gündeminde. Bu ne biçim sorumsuzluk. 55 yılda yapılan Espiye Ericek gurup yolunun yüzde sekseni yıkıldı. Ulaşımı sağlamak için geçici olarak şimdilik açıldı. Ama şimdi gurup yolumuzda Azrail can almak için pusuda beklemektedir. Yıkılmadan önce de yetersizdi. Şimdi tam bir felaket. Grup yollarımız hiç bir şekilde ihtiyaca cevap vermemektedir. Espiye’den yaylalarımıza kadar sağlıklı ve kalıcı bir yol yapılmadır. Bizim düşüncemiz tünellerle beslenecek bir yol kalıcı ve sağlıklı olacaktır. Müteahhitlerle değil, eğer kara yolları yaparsa masraf yarı yarıya düşer. Acil yola ihtiyaç vardır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%