$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

Espiye ÇPAL öğrencileri atalarını andılar

Espiye 75.Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri “Ecdadının İzinde” sloganıyla Sarıkamış yürüyüşüne katılarak, şehitlerimizi andılar.

Espiye ÇPAL öğrencileri atalarını andılar
  • 08.01.2020
  • 418 kez okundu
Reklam

Sarıkamış Harekatı’nın 105. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yürüyüşe Espiye 75.Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri de yer alarak Espiye ilçemizi temsil ettiler.

Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Deniz Aldemir, 105 yıl önce Rus işgali altında bulunan Kars Ardahan ve Batum’u kurtarmak üzere zorlu kış şartlarında Türk askerinin bir mücadeleye giriştiğini ancak kış şartları dolayısıyla on binlerce vatan evladının Şehit olduğunu ifade etti.

Aldemir, Bizler de okul idarecileri olarak  öğrencilerimize tarihini ve atalarını unutmamaları ve bu bilinci kazanmak amacıyla olayın yaşandığı mekanların gezildiğini ve anma yürüyüşüne iştirak ederek, tüm şehitlerimize dua ettiklerini dile getirdi.

Sarıkamış yürüyüşüne Okul Müdürü Deniz Aldemir, Müdür yardımcıları Şeref Başoğlu, Songül Öztürk, Din Görevlisi Ayhan Yıldız, okul öğretmenleri ile öğrenciler katıldı.

(FİKRET BIYIK)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%