$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

ESPİYE BELEDİYESİNDEN YALANLAMA!

Espiye Belediyesi’nden yapılan açıklama, belediye binasında T.C ibaresinin bulunmaması üzerinden yapılan eleştiri ve haberlerin kabul edilemez olduğu bildirildi. Açıklamada, T.C ibaresinin levhalarda değil gönül ve yüreklerde yaşatılması gerektiği belirtildi.

ESPİYE BELEDİYESİNDEN YALANLAMA!
  • 18.05.2019
  • 605 kez okundu
Reklam

Espiye Belediyesi son günlerde sosyal medya ve ulusal basında, belediye levhasında T.C ibaresi bulunmadığına yönelik yapılan eleştirilere açıklık getirdi. Belediyeden yapılan açıklamada, haberlerin kabul edilemez ve çirkin olduğun belirtildi. Sosyal medya ve ulusal basında Espiye Belediyesi levhasında Türkiye Cumhuriyeti (T.C) ibaresinin olmadığı ve kasıtlı olarak kaldırıldığı yolunda çirkin iftiralar yapıldığı hatırlatılan açıklamada, bu tür asılsız ve mesnetsiz iftiralara vatandaşların itibar etmemeleri istendi.

T.C ibaresinin levhalarda değil gönül ve yüreklerde yaşatılması gerektiği vurgulanan açıklama şöyle;

“Şu anda hizmet verdiğimiz belediye binamız 2000 yılından önce dönemin belediye başkanı tarafından yaptırılmış ve hizmete açılmıştır. Dönemin belediye başkanı, Türkiye Cumhuriyeti (T.C) ibaresi olmaksızın Espiye Belediye başkanlığı olarak levhaya yazdırmıştır. Bu bina üzerindeki yazıda günümüze kadar hiç bir değişiklik yapılmamıştır. Hal böyle iken 2018 yılında belediye başkanımız sayın Mustafa Karadere tarafından yaptırılarak hizmete açılan belediye ek hizmet binasının tabelasında Türkiye Cumhuriyeti (T.C) ibaresi bulunmaktadır.

Son zamanlarda (T.C) ibaresi üzerinden siyaset ve algı operasyonu yaparak, halkımızın milli duyguları ile oynanmaktadır. (T.C) ibaresi üzerinden sosyal medyada şov yapan kişiler, halkımızın sağduyusu sayesinde emellerine ulaşamayacaklardır. Espiye belediyesine yönelik bu çirkin saldırılar asla kabul edilemez. Türkiye cumhuriyeti sevgisi levhalardan çok gönüllerde ve yüreklerde yaşatılmalıdır. Bizler Espiye Belediyesi çalışanları olarak bu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk’ün “ benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” Veciz sözünün anlam ve bilincine tam bağlı kalarak aydınlık yolumuza devam etmekteyiz. Kamuoyunu yanlış yönlendirmeye, halkı kin ve nefrete sürükleyerek kaos oluşturmaya yönelik çirkin paylaşımlarda bulunanlara itibar edilmemesi önemle rica olunur.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ