$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Eroğlu: Partizanlık yapılıyor

İyi parti kurucu merkez ilçe başkanı Abdulkadir Eroğlu, “Ülkemizin çok zor dönemlerden geçtiği, birlik ve beraberliğe her zamandan daha çok ihtiyacımız olduğu bir zamanda yapılanlar pes dedirtmektedir” dedi.

Eroğlu: Partizanlık yapılıyor
  • 10.04.2020
  • 665 kez okundu
Reklam

Eroğlu yaptığı açıklamada, “Vali; devlet olarak yapılan yardımları dağıtmak üzere vefa grubu kurduğunu açıklıyor ve devletin üst düzey kuruluşlarının müdürlerinin yanına ayrıca AKP’nin ve de AKP’yi destekleyen Memur Sen Konfederasyonu, bunlara bağlı Eğitim Bir Sen ve Sağlık Sen ile TÜGVA ve adını duymadığımız Beşir Derneği gibi kuruluşların temsilcilerini de  yanına alarak, açık açık partizanlık yapıyor ve ayrıştırıyor. Beşir derneği Giresunda var mı yok mu yetkilisi kim bilen yok!” ifadelerine yer verdi.

“Genelgenin (a) maddesinde hizmetin il emniyet müdürlğü, il jandarma komutanlığı, yerel yönetimler, AFAD, Kızılay görevlileri aracılığı ile veya ihtiyaç duyulması halinde sivil toplum görevlilerinin desteği aracılığı ile yerine getirileceği belirtilmiştir” diyen Başkan Eroğlu, “Bu kadar devlet varken bu sivil toplum (ne kadar sivilse artık) kuruluşlarına ihtiyaç var mıdır?

Genelgenin (i) maddesi ile de hiçbir kurum ve kuruluşun ve STK da yardım dağıtamayacağı belirtilerek, yardım başvurularına da izin verilmemiştir. Bu da doğru bir yaklaşım olmamıştır. Şu sıkıntılı günlerde yardım etmek isteyen hayırseverleri de reddetmek partizanca olmuştur.

Böyle bir komisyon devlet memurluğu değil parti memurluğu olmuştur.

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın çağrısı üzerine milletimizin kenetlendiği ve tüm kesimlerin kişisel ya da kurumsal önceliklerini bir yana bırakarak devletimizin aldığı pozisyona destek verdiği bu zamanda Giresun Valiliği’nin bu uygulamasını nasıl açıklayacağını gerçekten çok merak ediyorum.”

Bizler Giresun’da İYİ parti camiası olarak bu zor dönemde her türlü yardımı yapıyoruz ve de Sayın Vali’nin önderliğinde yapmaya hazırız.

Sayın Valim; bu zor dönemde Tüm sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, Dernekler, odalar v.s gibi kuruluşları toplayarak birlik beraberlik ve dayanışma örneği göstermemiz gerekir.

Sayın Vali; derhal bu partizanca, Ayrıştıran tutumdan vazgeçip Giresun’umuza birlikte hizmet edelim” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ