$ DOLAR → Alış: 8,02 / Satış: 8,06
€ EURO → Alış: 9,49 / Satış: 9,52

EROĞLU: KENEVİR’DE YASAKLAR SÜRÜYOR

EROĞLU: KENEVİR’DE YASAKLAR SÜRÜYOR
  • 09.06.2019
  • 690 kez okundu
Reklam

İYİ parti Merkez ilçe başkanı Abdulkadir Eroğlu, “Kenevir üretiminde de Giresun yasaklar listesinde devam etmektedir” dedi.

Abdulkadir Eroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, “Erkenden devletimi siyasetçilerimizi ve ilgili kurumlar, başta toprak mahsulleri ofisi ile tarım il müdürlüğü ve Fiskobirlik’i göreve davet ediyorum. Şimdiden fındık fiyatı 20 TL olarak açıklanmalı ve açıklanan fiyatın altına düştüğünde alım yapılacağı kamuoyuna kararlılıkla açıklanmalıdır” ifadelerine yer verdi.

“Uzun bayram tatilinde hemşerilerimiz gurbetlerden de gelerek fındık bahçelerini kontrol edip, bakım yaptılar. Geçen sene toprak mahsulleri ofisinin kasım ayında alım ve fiyat açıklaması, vatandaşlarımızı tüccara mahkûm edip, ucuz fiyata fındığını, aracılara satmak zorunda kalmıştı” diyen Eroğlu açıklamasını şöyle sürdürdü; “Bu sene fındıkta küf mantarı hastalığı yine nüksetmiştir. Fındıkta verimi yüzde 50 düşüren bu küf hastalığı için acaba devlet toplu ilaçlama yapamaz mı? Mesela her vadi boyunca uçakla ilaçlama olamaz mı? Çünkü bir vatandaş ilaç atmayınca oradan her yere yayılabiliyor o yüzden ilaçlama uçakları ile tüm vadiler ilaçlansa.

Fındık ilimizin olmazsa olmazıdır. Kenevir üretiminde de Giresun yasaklar listesinde devam etmektedir. Fındığa alternatif bir ürün zaten yoktur ve yapılamamıştır. Ve de fındık ülkemiz için stratejik bir üründür. Çünkü net döviz girdisi 3 milyar dolar civarındadır. Hiçbir ihracat kaleminin net girdisi bu kadar yoktur” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%