$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Eroğlu: Afet Bölgesi ilan edilmeli

İYİ Parti il başkanı Abdulkadir Eroğlu, “Dereli ilçesi çok acil olarak AFET BÖLGESİ ilan edilmesi lazım” dedi.

Eroğlu: Afet Bölgesi ilan edilmeli
  • 25.08.2020
  • 517 kez okundu
Reklam

“Derelideki büyük afeti gördük, yıllar önce Erzincan depremini de görmüş incelemiştim. Derelideki afet Erzincan depreminden korkunçtu. Çünkü Erzincan depreminde hiç olmazsa ayakta kalan binalar vardı. Burada afete uğramamış bina yok” diyen İl Başkanı Eroğlu, “190 dükkanın tamamı afete uğramıştı. Toprak ve moloz yığınlarından yol birinci kata yükselmiş ve 20 civarında bina da yıkılmıştı. 200 civarı araç sele gitmiş afetin boyutunu görmeden anlatmak imkansız. Kemal Akar isimli vatandaşımız da sel sularına kapılmış ve cesedi dahi bulunamamış. Kederli ailesine de teselli vermesi için dua ettik. Tabir caizse Dereli ilçemiz yokolmuş doğrusu. Devleti çok acil Dereli ilçesine yardım etmeye vatandaşların acısını hafifletmeye davet ediyoru. Dereli ilçesi çok acil olarak AFET BÖLGESİ ilan edilmesi lazım” şeklinde konuştu.

Sorumlular hesap vermelidir

İl Başkanı Eroğlu, “Vatandaş Ahmet Karadeniz’in karayolları 10. Bölge müdürlüğüne verdiğini iddia ettiği dilekçeye göre, 5 askerimizin şehit olduğu menfezin çökmesine altından kum çakıl alınmasının yol açtığı anlaşılmaktadır. Konunun çok acil araştırılarak dilekçenin gerçek olup olmadığının bildirilmesi ve gerekirse savcılıkça Ahmet Karadenizin ifadesinin alınması da çok önemlidir. Varsa bir suç ortaya çıkarılmalı şehitlerimizin hesabı sorulmalıdır.

Afete gelen sayın bakanların vatandaşı da dinlemediği vatandaşların şikayetlerinden anlaşılmıştır. Devlet büyüklerinden sanırım 3 bakan gelmiş olmalı, akşam Ordu- Giresun havalimanında 3 tane özel uçak vardı. Afete para bulamayan devlet özel uçaklara para bulma konusunda gayet maharetli. Neredeyse yağmuru suçlu ilan edeceklerdi bu beceriksiz ve ehliyetsiz idareciler devleti iyice yıpratıp örselediler” ifadelerine yer verdi.

Eroğlu önerilerini şöyle sıraladı, “Devlete yol göstermesi açısından yapılması gerekli olan tedbirlerle ilgili önerilerimiz AFET BÖLGESİ ilan edilmeli, Kredi borçları varsa affedilmeli veya faizleri affedilerek ertelenmeli, Yeni faizsiz kredi imkanı sağlanmalı, Devlete olan borçları vergi ve ssk primleri v.s affedilmeli, Sigorta olup olmadığına bakılmaksızın Maddi ve manevi zararları karşılanmalı, Fındık mahsülü de zarar görenlerin zararları karşılanmalı.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%