$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Eren sessizliğini bozdu

Çotanakların Başkanı Eren; “Bunu söylemek istemezdim ama yapılan eleştirileri görünce mecbur kaldım. Giresunspor’a cebimden 10-11 milyon para verdim. Giresunspor’a benden daha fazla maddi kaynak aktaran biri varsa çıksın açıklasın. Bu işi ben ve yönetici arkadaşlarımız tek başımıza başaramayız, bu işin altından el ele vererek kalkmak zorundayız.”

Eren sessizliğini bozdu
  • 08.05.2020
  • 1.029 kez okundu
Reklam

“ALINAN KARAR İNŞALLAH HAYIRLI OLUR”

TFF 1. Lig temsilcimiz Giresunspor’da, Kulüp Başkanı Sacit Ali Eren, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in dün liglerin ne zaman başlayacağı ve maçların nasıl oynanacağı yönünde yaptığı açıklamayı değerlendirdi. Eren, “TFF Başkanı Sayın Nihat Özdemir liglerin 12 Haziran’da başlayacağını ve maçların nasıl oynanacağına Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve TFF Sağlık Kurulu’nun karar vereceğini açıkladı. Giresunspor olarak biz zaten liglerin tamamlanmasını istediğimizi daha önce açıklamıştık. Bizim beklediğimiz ve de istediğimiz bir karar alındı. Öncelikle alınan karar herkese hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“SAHAYA ÇIKMAK İSTEMEYEN OYUNCULAR VAR”

Liglerin tamamlanacak olmasının önemli bir gelişme olduğunu ancak sıkıntılı sürecin devam ettiğine dikkati çeken Eren, “Maçların oynanmasını istiyoruz ama sağlık yönünden olaya bakarsak halen Türkiye Futbol Federasyonu’nun, takım yöneticilerinin, teknik direktörlerin, oyuncuların çok ciddi tereddütleri var. Maçların oynanmamasını istemeyen kulüpler ve sahaya çıkmak istemeyen oyuncular var. Mutlaka bazı sorunlar olacaktır. Bu sürecin en ince detayına kadar hassasiyetle yönetilmesi gerekiyor. Çünkü futbolcuların, stat görevlilerinin, basın mensuplarının, federasyon yetkililerinin, seyircilerin, yöneticilerin kısaca futbolun bütün paydaşlarının ve ailelerinin sağlığı her şeyden önemlidir. Maçların nasıl oynanacağına yönelik kararlar alınırken futbol ailesinin tamamının sağlığını ön planda tutulacak bir yol haritası çizileceğini umut ediyoruz ve bekliyoruz” dedi.

“TFF’DEN ÜÇ AYDIR GELİRLERİMİZİ ALAMIYORUZ”

Olayın birde ekonomik boyutu olduğuna dikkat çeken Eren, “Yaklaşık üç aydır federasyondan gelirlerimizi alamıyoruz. Giresunspor olarak bizim bu sezona ait federasyondan yaklaşık 2,5-3 milyon TL alacağımız var. Giresunspor’a gelir sağlamak için gece düzenleyecektik fakat koronavirüsten dolayı iptal ettik. Geceden 2,5-3 milyon civarında bir gelir bekliyorduk ancak oda olmadı. Şuanda hiçbir gelirimiz yok ancak futbolculara acil ödenmesi gereken 5-6 milyon ödeme var. Kendi çabalarımızla bugüne kadar geldik ancak farklı gelirimiz yok, bir yerden destekte yok, bunu yönetime ve başkana bırakmamak lazım, bunu hep beraber aşmamız lazım ancak oda yok. Giresunspor’a ben kendi cebimden yaklaşık 10-11 milyon TL nakit verdim. Bunu söylemek istemezdim ama yapılan bazı eleştirilere cevap vermek için söylemek zorundayım, ben şahsen bu zamana kadar Giresunspor tarihinde hiçbir başkanın Giresunspor’a benim verdiğim kadar kendi cebinden para verdiğini düşünmüyorum. Veren varsa çıksın açıklasın. Bu işi ben ve yönetici arkadaşlarımız tek başımıza başaramayız, bu işin altından el ele vererek kalkmalıyız. Sürekli eleştirmektense insanları taşın altına ellerini koymaya davet ediyorum” dedi.

“SESİMİZİN ARTIK DUYULMASI GEREKİYOR”

Giresunspor’un içerisinde bulunduğu durumdan herkesin haberdar olduğunu ifade eden Eren, “Ben görev yaptığım bir buçuk yılda gerekli bütün girişimlerimi yaptım, Giresunspor’un durumunu şeffaf bir şekilde bütün yetkililere anlattım, her şeyi tek tek söyledim ve herkesin bilgisi var. Vicdan rahatlığıyla şunu söyleyebilirim ki, Giresunspor yönetimi olarak biz yapabilecek olduğumuz her şeyi yaptık ama bu iş sadece bizim çabamızla olacak iş değil. Herkesin Giresunspor’a sahip çıkıp destek olması gerekiyor. İçerisinde bulunduğumuz olağanüstü süreçte Dünyanın hali ortadayken, bizim Giresunspor için maddi ve manevi anlamda yaptıklarımız ortadayken, geldiğimiz bu noktada bu sesimizin de artık duyulması gerektiğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

 

>> Mesut ERDOĞAN

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%