$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Engelli Meclisi hızlı başladı

Engelli Meclisi hızlı başladı
  • 26.09.2019
  • 494 kez okundu
Reklam

Giresun Kent Konseyi Engelli Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Meclis Başkanı Nihat Yayla başkanlığında gerçekleşen toplantı da engelli bireylerin yaşamını daha da kolaylaştırmak, istihdam alanlarını artırmak için çalışmalar yürütüleceği vurgulandı.

Meclis olarak kendilerine bu doğrultuda bir yol haritası çizeceklerini belirten Başkan Yayla, “Meclis olarak “Engelliye engel olma” sloganı çerçevesinde ilk toplantımızı gerçekleştirdik. Az önce de söylediğim gibi önceliklerimiz engelli vatandaşlarımızın yaşamını daha kolaylaştırmak, toplumda daha da aktif olmalarını sağlamak ve istihdam alanlarını artırmak olacak. Yine bunların dışında çeşitli etkinlikler gerçekleştirmeyi ve farkındalık eğitimleri düzenlemeyi hedefliyoruz.” Dedi.

Meclis üyesi arkadaşlarının desteği ve mücadelesinin bu çalışmalarda çok önemli bir rol oynadığını da iifade eden Yayla sözlerini şöyle sürdürdü, “Biz kendimizi bu mücadeleye adamış bireyleriz. Gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz çalışmalar hayata geçtiği takdirde bu hizmetlerin asıl kahramanları üye arkadaşlarım olacaktır. Ben hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Giresun halkının desteğini her zaman yanımızda hissediyoruz zaten. Umuyorum ki el ele güzel çalışmalara imza atacağız.”

Toplantı alınan kararların oylanmasının ardından son bulurken, bu tür toplantıların periyodik aralıklarla süreceği belirtildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ