$ DOLAR → Alış: 7,31 / Satış: 7,34
€ EURO → Alış: 8,65 / Satış: 8,69

Engelli asansörü çok yakında hizmete girecek

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu bazı ziyaretlerde bulundu.

Engelli asansörü çok yakında hizmete girecek
  • 04.12.2019
  • 311 kez okundu
Reklam

Başkan Şenlikoğlu, yapmış olduğu ziyaretler kapsamında ilk olarak Giresun Özel Eğitim Meslek Okulu’nu ve ardından Güre Özel Eğitim Uygulama Okulu’nu ziyaret etti ve her iki okulda da özel öğrenciler ile bir araya gelerek öğrencilerin bu özel gününü kutladı.

Başkan Şenlikoğlu yapmış olduğu okul ziyaretlerinin ardından Anadolu Engelliler Spor Kulübü Derneği’nin günün anısına düzenlemiş olduğu eğlence programına katılarak dernek başkanı Nihat Yayla, dernek üyeleri ve aileleri ile bir araya geldi.

Öncelikle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününüzü kutluyorum diyerek sözlerine başlayan Başkan Aytekin Şenlikoğlu konuşmasında şunları söyledi; “Birleşmiş Milletler meclisinin almış olduğu karar ile her yıl 3 Aralık, Dünya Engelliler günü olarak kutlanıyor. Fakat ben sadece bir gün değil, yılın 365 günü sizin gününüzdür diyorum. Burası sadece bir dernek değil sizin eviniz, aileniz her şeyiniz. Sizler burada bir ailesiniz. Daha önceki dönemlerde de her fırsatta sizi ziyaret edip, yanınızda olmaya gayret eden ve sizlerle bir arada olmaktan keyif alan birisiyim. Her türlü ihtiyacınız talebiniz olduğunda bu kardeşiniz her zaman yanınızda olmaya devam edecektir.

Belediye olarak yapacağımız tüm projelerimizde engelli kardeşlerimizi önceliğimiz olarak kabul ediyoruz. Şehrimiz bünyesinde, %17 gibi bir oranla engelli kardeşlerimiz bulunuyor. Engelsiz şehir kavramından hareketle şehrimizin bütün fiziki altyapılarını düşünüp ona göre hareket edeceğiz. Tabi ki engelliler ile ilgili yapılacak bu çalışmalar hemen olacak işler değil. Ama biz bunu hedeflerimiz arasına koyduk ve yapacağız. Sahil bölgelerimizin doğusunda ve batısında bir engelli merkezi planlıyoruz. Sahilden geçerken güzel havadan, manzaradan faydalanmanızı istiyoruz. Sosyal imkânlardan yararlanabilmeniz ile ilgili güzel planlamalarımız olacak. İnşallah bir süre sonra yavaş yavaş bu projelerimizi de halkımızın huzuruna sunup, altyapılarını oluşturacağız ve sonra da hayata geçirmeye başlayacağız. Bizler Giresun Belediyesi olarak her faaliyetinizde, her sıkıntınızda yanınızda olmaya devam edeceğiz. Onun için kimsenin bu anlamda sıkıntısı olmasın. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere 18 yıllık iktidar döneminde engellilerle alakalı çok güzel çalışmalara imza atıldı. Eskiden köylerde, evlerde, bir köşede engelli bireylerini saklayanlar, şimdi benimde engellim var, bende sunulan imkânlardan fırsatlardan yararlanmak istiyorum diyerek seslerini duyuruyorlar. Devletimiz bu anlamda maddi ve manevi imkânlarla her zaman sizlerin yanında. Bizler de sizinle beraber yürümeye devam edeceğiz. Ayrıca seçimlerden önce devamlı gündeme gelen bir mevzu vardı. Üst geçitlere asansör konusu. O konunun da yakından takipçisiyiz. Konuyla ilgili olarak karayollarından izin istedik. Gerekli çalışmalar yakında yapılmaya başlanılacak.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ