$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

Enerji hatları yenileniyor

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ) Giresun İl Müdürlüğü, mevcut dağıtım şebekelerinin teknik kalitesini yükseltme, yeni enerji taleplerini karşılama ve enerji kesintilerini sıfırlama amacıyla yatırım çalışmalarına devam ediyor.

Enerji hatları yenileniyor
  • 15.08.2020
  • 575 kez okundu
Reklam

Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü, Bulancak ve Tirebolu ilçelerinde enerji kalitesini arttırarak olası hava muhalefeti ya da öngörülemeyen bir arıza durumunda en az sayıda abonenin etkilenmesi amacıyla iki yeni dağıtım merkezini devreye aldı.

Bulancak ilçesi, Demircili köyünde bulunan dağıtım merkezinin ekonomik ömrünü tamamlayarak kesintilere yol açmasının yanı sıra yeterli sayıda çıkış kapasitesine sahip olmaması yeni bir dağıtım merkezini devreye alma ihtiyacını gündeme getirmesiyle yeni dağıtım merkezi devreye alındı. Devreye alınan yeni dağıtım merkeziyle farklı istikametteki civar köylerin yüksek gerilim şebekeleri birbirinden ayrıldı.

Avcılı köyü sahil mevkiinde bulunan trafo merkezinden irtibatla çıkış yaparak Tirebolu ve Görele ilçesine bağlı bazı köylere enerji vermekte olan 3/0AWG iletken kesitli ana elektrik dağıtım hattı, Görele ilçesi, Karaburun köyü mevkiinde ilave olarak yeni tesis edilen dağıtım merkezine irtibatlandırıldı. Yapılan çalışmayla bu hat üzerinden enerji almakta olan Tirebolu ve Görele ilçesinin köy grupları birbirinden ayrılarak, köy gruplarının ana hatları için ring şebeke oluşturulmasıyla farklı kaynaklardan enerji verilmesi sağlandı.

Çoruh EDAŞ, 29 bin 551 kilometrekarelik yüzölçümü üzerinde Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinde toplam 61 ilçede yaklaşık 1.3 milyon aboneye kesintisiz, kaliteli enerji arzı ve yüksek kalitede dağıtım hizmeti vermek üzere yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Söz konusu 5 ilde bu hizmetlerin en sağlıklı şekilde yürütülebilmesi için proje ve yatırım planlamalarını en son teknolojiyle yapan Çoruh EDAŞ, faaliyet gösterdiği bölgede hizmet kalitesini yükseltmek için çalışma temposunu her gün artırıyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%