$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Emür: Sizler Keşap’ın geleceğisiniz

Emür: Sizler Keşap’ın geleceğisiniz
  • 30.07.2019
  • 436 kez okundu
Reklam

Sosyal ve Kültürel Belediyecilik çalışmalarına her gün bir yenisini ekleyen Keşap Belediyesi tiyatro eğitimi verdiği 20 çocuğu mezun etti.

Keşap Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Çatı Sanat Tiyatrosu işbirliğinde düzenlenen yaratıcı drama ve tiyatro kursuna katılan 7-19 yaş arası çocuklar sertifikalarını başarıyla aldı.

Keşap Belediyesi Nikah Salonunda gerçekleşen eğitim ile öğrenciler hünerlerini Düşler Perisi ve Süperkahramanlar adlı oyunu izleyiciler ile buluşturdu.

Keşap kültür ve sanatın başkenti olacak dediği açıklamasında Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür”

Kısa bir süre önce Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Çatı Sanat Tiyatrosu işbirliği ile “Yaratıcı Drama” atölyeleri başlattığımız 7-19 yaşları arası çocuklarımız bizlere Oyun Perisi ve Süper kahramanlar adlı oyunlarını sergilediler. Gösteri hazırladı. Öğrencilerimizi tiyatro oyunu ile buluşturmak, güzel ve eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak istedik. Eğitimin önemli olduğunun farkında olarak, çocuklarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlamak için var gücümüzle gayret göstermeye devam edeceğiz. Sanatın gölgesi belediyecilik ile buluştuğunda yediden yetmişe herkesi kapsayan, içine alan sosyal belediyecilik ortaya çıkıyor. Biz her yaş grubunda ki hemşehrimize değer veriyoruz. Bu güzel gösteriyi bizlere hazırlayan başta eğitim koçumuza ve tüm öğrencilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum, hayatlarında başarılar diliyorum. Çocuklar bizim geleceğimiz” dedi.

Çatı Sanat Tiyatrosu Eğitim Koçu Sevinç Trenova ise “Keşap ve Keşaplı çocuklarımız için eğitim verdik. Yeni nesil çocuklarımızı sanat ile buluşturduk. Keşap Belediye Başkanımız Mehmet Emür’e sanat ve kültüre verdiği değer için teşekkür ederim “dedi.

Günün hatırası olarak Eğitim Koçu Sevinç Trenova’ya fındık başımızın tacı heykeli ve çeşitli hediyeler sunuldu. Çocuklara ise Başkan Emür eğitim sertifikalarını takdim etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ