$ DOLAR → Alış: 6,43 / Satış: 6,46
€ EURO → Alış: 7,08 / Satış: 7,11

Elektrik kesintileri isyan ettirdi!

Giresun halkını canından bezdiren elektrik kesintilerini MEMUR-SEN üyeleri dün AKSA Elektrik Dağıtım Şirketi önünde protesto ettiler

Elektrik kesintileri isyan ettirdi!
  • 22.02.2020
  • 228 kez okundu
Reklam

Memur Sen Konfederasyonu Giresun İl Başkanlığı, Giresun halkını canından bezdiren elektrik kesintilerine tepki gösterdi. Dün AKSA Elektrik Dağıtım Giresun Müdürlüğü önünde toplanan Memur-Sen üyeleri, yaşanan elektrik kesintilerini protesto etti. Memur Sen İl Başkanı Muhammet Sarı, burada yaptığı açıklamada, “Giresun halkımızın gündemini meşgul eden keyfi ve istişaresiz elektrik kesintileri ne yazık ki artık maksadını aşan bir hal almıştır. Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi ve bölgemizdeki yüklenici firmanın hem kış aylarında hem de mesai saatleri içinde 4 gün süre ile planladığı elektrik kesintisini, kamuoyunu yeterince bilgilendirmeden ve paydaşlarla istişare etmeden ‘Ben yaptım oldu’ anlayışı ile uygulanmasını Memur-Sen camiası olarak doğru bulmuyoruz” dedi.

SONUÇLARI İKİ KERE DÜŞÜNMEK GEREKİR

Birçok eğitim kurumunun olduğu bir bölgede yaşanacak kesintilerin sonuçlarının iki kez düşünülmesi gerektiğini belirten Sarı, “Söz konusu elektrik kesintisinin uygulandığı 4 mahalle ve civar köylerle; Giresun Üniversitesi kampüsü, Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi, Mimar Sinan Anadolu Lisesi, Güre Ortaokulu, Güre Özel Eğitim Ortaokulu, Özel Eğitim İlkokulu, Yeşil Giresun MTAL, Atatürk MTAL, 19 Eylül İlkokulu olmak üzere birçok eğitim kurumları bulunmaktadır. Ayrıca kalabalık bir nüfusun yaşadığı ve şehrimizin eğitim üssü sayılabilecek bu bölgede yapılacak her hamlenin doğuracağı sonuçları iki kere düşünmek gerekir. Havaların soğuk olması ve grip salgınlarının da yaygın olduğu bu dönemde yaşanacak iş gücü kaybı ve eğitim öğretimin aksama ihtimali de göz önünde bulundurulmalıdır“ dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ