$ DOLAR → Alış: 7,62 / Satış: 7,65
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

‘EKONOMİK KRİZLE YÜZLEŞMEYE YÜZLERİ YOK’

‘EKONOMİK KRİZLE YÜZLEŞMEYE YÜZLERİ YOK’
  • 19.12.2018
  • 712 kez okundu
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, ekonomik krizin yarattığı ateşin iyice alevlendiğini kaydetti. Türker, Teyyaredüzü Mahallesi’ni ziyaret ederek sorunları dinledi. AK Partililerin ekonomik krizden söz dahi etmediğini belirten Türker, “Gittikçe derinleşen kriz, artık her evin kapısını çalıyor. Son 20 yılın en büyük ekonomik krizi yaşanıyor. Ülke genelinde olduğu gibi Giresun’da da ekonomik krizin yarattığı ateş iyice alevlenmiş durumda” dedi.

Türker, AKP’lileri ekonomik krizle yüzleşmeye yüzlerini bulunmadığını savunarak şöyle konuştu;

“Ancak yanlış ve yanlı politikalarla ülkemizi yangın yerine çeviren bu hükümet yetkilileri nedense vatandaşı canından bezdiren bu krize dair hiç konuşmuyorlar. Ama halkın içinde olan bizler herşeye tanığız. Hem kendi yaşantılarımızdan hem de vatandaşa dokunduğumuz zaman ekonomik zorlukların ne boyuta geldiğini bizzat görüyoruz. Esnafımız ne ürününü satabiliyor ne de ihtiyaçlarını alabiliyor. Ekonomi durmaktan ziyade iyice dibe vurdu. AKP yetkilileri genelde de, yerelde de asla bu krizden söz etmiyor, ekonomi konuşmuyorlar. Birincisi; bu krizi kendileri hissetmiyor, ikincisi de krizi kendileri yarattıkları için yüzleşmeye yüzleri yok. Duyacakları sözleri, görecekleri tavrı bildiklerinden ekonomiyi teğet geçiyorlar. Dini siyasete alet etmek gibi, milli manevi değerlerimizi istismar etmek gibi başka konularla milletin kafasını uyuşturarak taraftar toplamaya çalışıyorlar. Bir de biz biliyoruz ki; enflasyonun gerçek oranını açıklayan yetkiliyi görevden aldılar, yerine atadıkları yetkili bu ay oranı düşük gösterdi. Niye? Çünkü emekliye, memura, diğer tüm çalışanlara zam yapma zamanı. Kurnazlık yaptılar, zam oranını düşük tutmak için.”

Giresun belediyesinin 3. Kez kazanacaklarını da iddia eden Türker, “CHP bu ülkenin sigortası, çimentosu. Ülkemizi bu kaostan, bu karanlıktan emin olun kurtaracaktır. Giresun’da ise; Giresun’un evladı, herkesle, herkesimle sağlıklı ilişkileri olan, gecesini gündüzüne katarak bu şehre hizmet eden, herkesin güvenini kazanan Belediye Başkanımız Sayın Kerim Aksu başta olmak üzere, örgütlerimizle, halkımızla el ele, kol kola, omuz omuza 3’ncü dönem de halkımıza hizmet etme olanağını kazanacağız” ifadelerini kullandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ