$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

EKONOMİK KALKINMAYA ODAKLANMALIYIZ

GSTO Başkanı Çakırmelikoğlu, “Bugün enerjimizi tek bir hedefte toplamak suretiyle ekonomik kalkınmaya, büyümeye ve işsizliğe yönelmek ana gayemiz olmalıdır.”

EKONOMİK KALKINMAYA ODAKLANMALIYIZ
  • 03.04.2019
  • 938 kez okundu
Reklam

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi hakkında bir değerlendirmede bulundu. Demokrasinin yüksek katılım ile tecelli ettiğini vurguladı ve artık tek hedefin ekonomi olması gerektiğini vurgulayan Çakırmelikoğlu, “31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi yüksek katılım oranıyla tamamlandı. 81 vilayette yapılan seçim sonuçlarının öncelikle ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Halkımızın yoğun katılım gösterdiği ve demokratik hakların sandığa yansıdığı seçimlerin ardından hem yerelde, hem makro ekonomide artık daha sağlam ve somut hedeflere odaklanılacağına inanmaktayız” dedi.

Çakırmelikoğlu, “Ülkemizin yapısal reformlara, imalatta büyümeye odaklı bir ekonomik politikaya ihtiyacı bulunmaktadır. Aynı şekilde Giresun’umuzun da yeni ve üretim hedefli yatırımlara ihtiyaç duyduğu bir süreç içinde olduğunu gözlemlemekteyiz. Bugün enerjimizi tek bir hedefte toplamak suretiyle ekonomik kalkınmaya, büyümeye ve işsizliğe yönelmek ana gayemiz olmalıdır. Seçimler artık geride kaldı. 4,5 yıllık seçimsiz bir döneme giriyoruz. Bundan sonra ilk ve en önemli gündem maddesi ekonomi olmalıdır. Reformlarla proje ve stratejilerle yönümüz daima üretime yönelik ekonomi olmalıdır” dedi.

Çakırmelikoğlu, “Böylece ekonominin temellerini daha güçlendirecek yapısal reformları arka arkaya hayata geçirebilecek bu dönem ülkemiz için çok büyük önem taşımaktadır. Mikro ölçekte ise beklentilerimiz ekonomik sahaların revizyonu ve ticari yapılanmaya dönük altyapı ve ulaşım ağlarının güçlendirilmesi, bölgede üretim odaklı kümelenmelerin teşvik edilmesi olmalıdır. Yerel yönetimlerde ise sorun ve önerilere ortak akıl çerçevesinde toplumun tüm katmanlarını sahiplenen icraatlar ile yol alınması önem arz etmektedir. Giresun’un önceliği sanayi sitelerinin yapısından sektörel bölgelere, turizm sahalarının rekreasyonundan ulaşım akslarının çeşitlendirilip güçlendirilmesine kadar ilimizin önemli dokunuşlara ihtiyacı olduğunu görmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%